افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی شهریه دانشگاه‌های غیردولتی

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه دانشگاه‌های غیردولتی از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی شهریه دانشگاه‌های غیردولتی غیرانتفاعی خبر داد.

علی آهون منش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، افزود: اتحادیه دانشگاه‌های غیردولتی غیرانتفاعی افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی شهریه را به هیأت‌های امنای این دانشگاه‌ها پیشنهاد کرده است و هر دانشگاه با توجه به شرایط خود، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد به شهریه دانشجویان ورودی جدید اضافه می‌کند.

وی درباره افزایش شهریه دانشجویان ورودی سال‌های گذشته هم گفت: شهریه ثابت دانشجویان ورودی قدیم افزایش نمی‌یابد اما شهریه دروس نظری بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

رییس اتحادیه دانشگاه‌های غیردولتی غیرانتفاعی درباره حضور دانشجویان در این دانشگاه‌ها از اول مهرماه خاطرنشان کرد: حضور دانشجویان در دانشگاه‌های غیردولتی بستگی به واکسینه شدن دانشجویان دارد. اگر واکسیناسیون تا مهرماه انجام نشود دانشجویانی که باید پایان نامه و پروژه‌های خود را به اتمام برسانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دانشگاه حضور می‌یابند.

آهون منش همچنین در پاسخ به این سوالی مبنی بر آغاز واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی، اظهار داشت: اطلاعات دانشجویان به همراه کد ملی در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد اما هنوز زمان شروع واکسیناسیون دانشجویان اعلام نشده است.

به گفته وی، واکسیناسیون اعضای هیأت علمی و کارکنان این دانشگاه ها انجام شده است.

به گزارش ایرنا، همزمان با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه ۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کلاس‌های حضوری را تعطیل کردند و آموزش‌های مجازی جایگزین کلاس‌ها شد. مهرماه ۱۴۰۰ چهارمین ترم کرونایی است که دانشجویان باز هم دور از دانشگاه، آموزش مجازی خود را آغاز می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha