بهره‌برداری از طرح‌های انرژی اتمی و وزارتخانه‌های نفت وتعاون آغاز شد

تهران- ایرنا- بهره‌برداری از طرح‌های ملی دو وزارتخانه نفت و تعاون، شهرداری اصفهان و سازمان انرژی اتمی در آخرین ایستگاه افتتاح طرح‌ها با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری آِغاز شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در هشتاد و هشتمین و آخرین برنامه افتتاح طرح‌ها با عنوان دولت تدبیر و امید برای جهش تولید، بهره برداری از طرح های وزارتخانه های نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان انرژی اتمی و شهرداری اصفهان را آغاز کرد.

براساس این گزارش و با توجه به اتمام توسعه ۲۷ فاز دریایی پارس جنوبی، این فازها به همراه چند طرح دیگر نفتی با فرمان رییس‌جمهوری در حال بهره برداری است.

رییس جمهوری علاوه بر بخش فراساحل ۲۷ فاز میدان گازی پارس جنوبی، همچنین فاز نخست بندر صادراتی «سیراف پارس» و دو زنجیره دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی را رسما بهره برداری کرد.

دو زنجیره دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی، شامل ساخت، نصب و راه‌اندازی ۴سکوی بهره‌برداری گاز، اجرای عملیات لوله‌گذاری و حفاری ۴۴ حلقه چاه است.

طرح بندر سیراف پارس در منطقه پارس دو نیز به عنوان پایانه مهم ذخیره‌سازی، بارگیری و صادرات گاز مایع و گوگرد تولیدی پالایشگاه‌های این منطقه با حجم سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلار اجرا و در این مرحله یک پست اسکله صادرات گاز مایع سرد و خطوط ارتباطی پالایشگاه‌های فازهای ۱۳، ۱۹، ۲۲ و ۲۴ و مجتمع پتروپالایش کنگان مستقر در منطقه پارس دو کنگان با ظرفیت صادرات ۵هزار مترمکعب در ساعت LPG با دستور رییس جمهوری بهره‌برداری رسمی شد.

مرحله اول و دوم طرح بزرگ ساخت و ایجاد مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری در هشتاد و هشتمین برنامه افتتاح طرح‌های ملی با عنوان «تدبیر و امید برای جهش تولید» تا لحظاتی دیگر گشایش می‌یابد. تاکنون یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای ساخت این مجموعه بزرگ به عنوان یک اَبَر پروژه هزینه شده است، افزود: مرحله اول و دوم آن شامل بحث تملک، عملیات عمرانی، احداث محوطه، سالن‌ها و ساختمان اصلی است.

مرحله سوم شامل تکمیل تجهیزات است که در عملیات اجرایی این طرح بزرگ از امکانات به‌روز و استاندارد جهانی استفاده شده است. این مرکز در زمینی به مساحت ۷۱ هکتار با ۴۲۵ هزار مترمربع زیربنا در شرق کلانشهر اصفهان ایجاد شده است و سالن اصلی آن ۲ هزار و ۴۰۰ نفر ظرفیت دارد.

طراحی، ساخت و توسعه کسک دو منظوره، توسعه و بهره‌برداری از معادن جدید اورانیوم، دستیابی به ظرفیت ۵۰ تن کیک زرد، بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت مجتمع شهید رضایی‌نژاد، بهره‌برداری از مجتمع استحصال اورانیوم از منابع کم عیار به روش فروشویی توده‌ای و بهره‌برداری از پکیج سیار استحصال سلام اورانیوم از کارخانجات مس اکسیدی از جملا طرح‌های سازمان انرژی اتمی است که رییس جمهوری دستور افتتاح آنها را صادر کرده است.

رییس جمهوری همچنین از نسخه نسخه الکترونیک _شروع درمان رایگان عمومی و بیماران خاص و صعب العلاج بیمه شدگان تامین اجتماعی را رونمایی و ۲۹ پروژه عمرانی، درمانی، رفاهی و بیمه‌ای و توسعه و افزایش ظرفیت و تجهیز مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی افتتاح کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha