کلنگ ساخت کشتارگاه صنعتی دام روانسر به زمین زده شد

کرمانشاه - ایرنا- کلنگ ساخت کشتارگاه دام صنعتی روانسر در محدوده روستای «بنچله» این شهرستان روز یکشنبه در مراسمی با حضور نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه روانسر و جمعی از مدیران محلی و استانی به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل کشتارگاه صنعتی دام شهرستان روانسر در آیین کلنگ زنی این طرح  گفت: این کشتارگاه در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع و سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

«عزیز رضایی» افزود: این کشتارگاه در سه فاز ساخته می‌شود و با بهره‌برداری کامل از آن زمینه اشتغال ۸۰ نفر به طور مستقیم و ۲۵۰ نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: در فاز اول این کشتارگاه روزانه ۱۵۰ راس دام سبک و ۱۵ راس دام سنگین کشتار می‌شود و می تواند فرآورده های گوشتی شهرستان های همجوار را تامین کند.

فرماندار شهرستان روانسر نیز در این مراسم احداث این کشتارگاه را نیاز شهرستان دانست و گفت: ایجاد این کشتارگاه در ایجاد فرصت های شغلی جدید و ارتقا بهداشت فرآورده های دامی بسیار تاثیر گذار است.

«سعدی مصطفی زاده» افزود: برای راه اندازی این کشتارگاه تسهیل گری های لازم انجام شده و ادارت متولی تا بهره برداری کامل از این طرح باید همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه نیز در ادامه این مراسم گفت: نظارت شرعی و بهداشتی بر فرآورده های خام دامی و به ویژه در کشتارگاه ها از رسالت های دامپزشکی است.

«حسین حیدریان» افزود: با وجود بیماری های مشترک و خطرناک در حوزه دام، ایجاد و احداث کشتارگاه های صنعتی یکی از ضرورت ها و اولویت ها است.

وی با بیان اینکه از احداث کشتارگاه های صنعتی حمایت می کنیم اظهار داشت: با توجه به اینکه در سطح منطقه اوارمانات کشتارگاه صنعتی نداریم احداث این کشتارگاه موجب ارتقا سطح بهداشت منطقه و جلوگیری از اشاعه بیماری های مشترک و خطرناک بین  انسان و دام خواهد شد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: منطقه اورامانات زمینه ها و پتانسیل های خوبی برای توسعه صنعت و سرمایه گذاری دارد.

«آرش لهونی» افزود: از همه سرمایه گذاران در بخش های مختلف دعوت می کنیم که در این منطقه سرمایه گذاری کنند چرا که مجموعه دولت از سرمایه گذاران حمایت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از سرمایه گذارانی که برای جوانان منطقه شغل ایجاد کنند حمایت های قانونی را خواهیم داشت.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha