۲۰ میلیون لیتر سوخت امسال در مناطق روستایی کرمانشاه توزیع شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ میلیون لیتر نفت گاز و ۶ میلیون لیتر نفت سفید و بنزین در مناطق روستایی و سخت‌گذر استان توزیع شده است.

«ایرج صفایی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل سرما در پاییز و زمستان این مقدار از توزیع قطعا افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی افزود: در سال گذشته شبکه تعاون روستایی استان موفق به توزیع بیش از ۱۰۲ میلیون لیتر انواع مواد سوختی میان روستاییان شد. 

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه در شبکه تعاون روستایی استان کرمانشاه ۳۰۰ واحد فعال توزیع کننده مواد سوختی داریم، گفت: این واحدهای فروش مواد سوختی، جمعیت ۹۰۰ هزار نفری روستایی در سطح استان را پوشش می دهند. 

صفایی در ادامه از خدمات رسانی به کشاورزان و روستائیان به عنوان یکی از مهمترین وظایف سازمان تعاون روستایی یاد کرد و افزود: با اتحاد و تعامل شرکت‌های تعاونی روستایی اقدامات خوبی برای حمایت از کشاورزان و روستائیان در استان در حال انجام است. 

وی مهمترین رسالت شبکه تعاون روستایی را ارائه خدمات به روستائیان و اعضای تشکل‌های تحت پوشش در چارچوب اهداف و اساسنامه‌ تعاونی‌ها عنوان و تصریح کرد: سعی ما این است که خدمات رسانی مطلوبی را به روستاییان به منظور تحقق شعار سال مبنی بر پشتیبانی و مانع زادیی از تولید برای ترغیب روستاییان به ماندگاری در روستاها داشته باشیم.

فعالیت ۱۲۵هزار بهره بردار کشاورزی در استان کرمانشاه

به گزارش ایرنا؛ کشاورزی محور توسعه پایدار کرمانشاه و یکی از بخش‌های مهم این استان مرزی و چهارفصل است که علاوه بر تامین نیازهای غذایی داخل استان، بخش زیادی از نیازهای کشور را نیز تامین و تضمین می‌کند.

کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استان‌های مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی محسوب می‌شود به طوری که ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

همچنین بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می‌شود.

از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha