۱۶ تیر ۱۴۰۰، ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 84396186
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳ هزار و ۵۰۰ مودی حقوقی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تعداد مودیان مالیاتی در نوسان است، گفت: بر اساس آخرین آمارها حدود سه هزار و ۵۰۰ مودی حقوقی فعال و غیرفعال در استان شناسایی شده است

کورش بیگدلی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز مالیات افزود: همچنین تعداد مودیان حقیقی استان بین ۴۰ تا ۵۰ هزار مودی فعال و غیرفعال برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه آمار مشخصی از تعداد افرادی که در استان فرار مالیاتی دارند، در دست نیست، افزود: اگر چه فرار مالیاتی در سال‌های اخیر در استان کمرنگ‌تر شده است اما هنوز این معضل وجود دارد و در سال‌های اخیر کارت‌های بازرگانی صوری را می‌توان از نمونه آن اعلام کرد اما در استان ما موارد اندک بوده است.

بیگدلی همچنین در خصوص تمکین جامعه پزشکی نسبت به پرداخت مالیات نیز گفت: اگر چه ۱۰۰ درصد جامعه پزشکی استان هنوز در پایانه‌های فروشگاهی ثبت‌نام نکرده‌اند و سازمان نظام پزشکی نیز به آنها تذکر داده است اما بخش قابل توجهی از پزشکان با امور مالیاتی همکاری می‌کنند و کمترین پرونده‌هایی که در هیات‌های حل اختلاف بررسی می‌شود مربوط به این قشر است.

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۷۰ درصد اظهارنامه‌هایی که به این اداره‌کل تسلیم می‌شود بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود، اظهار داشت: برای ۳۰ تا ۲۵ درصد مابقی نیز رای تشخیص صادر می‌شود و مودیان می‌توانند آن را بپذیرند یا نسبت به آن اعتراض کنند که در مراحل بعدی در هیات‌های حل اختلاف بدوی و تجدیدنظر بررسی می‌شود.

بیگدلی با بیان اینکه سالانه بین ۹۰ تا ۹۵ درصد درآمد مالیاتی استان وصول می‌شود، افزود: در سال ۹۸ نه تنها ۱۰۰ درصد درآمد مالیاتی وصول شد بلکه درآمد مازاد بر آن نیز داشتیم.

وی از تسلیم ۳۲ هزار و ۷۴۳ فقره اظهارنامه مالیاتی در استان در قالب عملکرد سال ۹۹ خبر داد و گفت: این در حالی است که هنور مودیان حقوقی می‌توانند تا پایان تیرماه اظهارنامه خود را ثبت کنند از همین رو این رقم قابل افزایش است.

مدیرکل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری از پرداخت ۷۸ میلیارد تومان عوارض به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و مناطق عشایری استان در چهار ماهه امسال خبر داد و گفت: از این مبلغ ۵۵ میلیارد تومان به شهرداری‌ها، ۱۹ میلیارد تومان به دهیاری‌ها و سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به عشایر پرداخت شد.

بیگدلی خاطر نشان کرد: سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان از محل عوارض ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و مناطق عشایری استان پرداخت شد تا هزینه توسعه زیرساخت‌ها و آبادانی این مناطق شود.

به گزارش ایرنا، ۱۶ تیر روز ملی مالیات و تا ۲۳ همین ماه به نام هفته مالیات نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha