۱۵ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84394876
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه فرهنگیان گلستان ۸۱۴ دانشجو جذب می‌کند

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از جذب ۸۱۴ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان خبر داد و گفت: این افراد از طریق آزمون سراسری جذب و بعد از چهار سال تحصیل به عنوان نیروی فرهنگی در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

به گزارش ایرنا احسان گوهری راد روز سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش گنبدکاووس اظهارداشت که برای رفع کمبود نیروی انسانی، ۸۷۰ نفر دیگر نیز از محل ماده ۲۸ به عنوان نیروی استخدامی آزاد با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون جذب و بعد از گذران دوره آموزشی از مهر سال آینده فعالیت خود را در آموزش و پرورش گلستان آغاز خواهند کرد.

وی افزود: به منظور جبران بخشی از مشکلات نیروی انسانی در آموزش و پرورش گنبدکاووس، سهم این شهرستان از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ۱۳۰ نفر و از استخدامی‌های ماده ۲۸، ۱۵۰ نفر پیش بینی شده است.

به گفته گوهری راد، بیش از ۸۰۰ نفر از محل ماده ۲۸ و حدود ۴۵۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ فعالیت خود را در آموزش و پرورش گلستان آغاز می‌کنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در رابطه با طرح تجاری سازی فضاهای مازاد آموزشی، گفت: مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی، قابلیت تجاری سازی در برخی فضاهای مازاد مدارس استان وجود دارد و در ۲ سال اخیر حدود ۶۰ فضای تجاری در مدارس شهرستان‌های مراوه‌تپه، کلاله، مینودشت، آزادشهر، علی‌آبادکتول، کردکوی، گرگان و بندرگز افتتاح و یا در مرحله افتتاح است.

گوهری راد افزود: درآمد حاصل از فعالیت فضاهای تجاری برای ساخت و تکمیل فضاهای مورد نیاز و ارتقای کیفیت آموزشی در همان شهرستان هزینه می‌شود. 

وی ادامه داد: در شهر گنبدکاووس نیز برخی فضاهای مازاد آموزشی در مدارس وجود دارد که می‌طلبد با همدلی و هماهنگی فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی این شهر هر چه زودتر وضعیت تجاری سازی آنها انجام شود.

گوهری راد، گنبدکاووس را از شهرستان‌های برتر گلستان در ساخت مدارس خیرساز دانست و گفت: ۱۵ مدرسه با ۷۲ کلاس درس توسط خیرین گنبدی در حال ساخت است که نیمی آنها تا ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ برای استفاده دانش آموزان وارد چرخه آموزش و پرورش خواهد شد.

دانشگاه فرهنگیان گلستان ۸۱۴ دانشجو جذب می‌کند

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان همچنین از احتمال آموزش حضوری در مدارس استان از سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: برای تحقق این مهم باید شرایط لازم برای افزایش آرامش خیال والدین از ایمنی و سلامت دانش آموزان در تمام مدارس فراهم شود.

وی با مهم دانستن ارتقای ایمنی و سلامت کادر فرهنگی برای تدریس به صورت حضوری، ابراز امیدواری کرد با مهیا شدن شرایط از ابتدای مرداد واکسن کرونا برای فرهنگیان تزریق شود.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این نشست گفت که در بحث تجاری‌ سازی فضای مازاد آموزشی سه مدرسه شهری در نظر گرفته شد که با همکاری شهرداری و شورای اسلامی این شهر مرحله ارجاع پرونده آنها به کمیسیون ماده پنج استانداری در دست اقدام است.

کمال‌الدین نظرنژاد با اشاره به پایان سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰ و نیاز به برگزاری امتحانات جبرانی برای برخی دانش آموزان، افزود: میزان شهریه پرداختی برای کلاس‌های حضوری و غیرحضوری  در مقطع متوسطه اول به ترتیب برای هر کلاس ۳۰۰ و ۲۰۰ هزار ریال و در مقطع متوسطه دوم برای هر واحد ۲۵۰ و ۲۰۰ هزار ریال تصویب شده است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست از همکاری فرهنگیان با ستاد انتخابات و هیات‌های نظارت و بازرسی و حضور در پای صندوق‌های اخذ رای به عنوان نمایندگان فرماندار قدردانی کرد و گفت: آموزش و پرورش شهرستان در تمام شرایط بحرانی مانند سیل و یا درگیری با بیماری کرونا از هیچ تلاشی برای کمک به بهبود شرایط جامعه کوتاهی نکرده است. 

عبدالقدیر کریمی افزود: همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، اعضای شورای تامین، هیات‌های نظارت، اجرایی و بازرسی باعث شد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با کمترین مشکل و حاشیه در گنبدکاووس برگزار شود.

در پایان این نشست پنج نفر از فرهنگیان گنبدکاووس به نمایندگی از سایر همکاران به دلیل همراهی در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد امسال مورد تقدیر قرار گرفتند.

افزون بر ۸۵ هزار دانش آموز در ۵۱۰ آموزشگاه شهرستان ۳۷۳ هزار نفری گنبدکاووس تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha