ثبت‌نام با آزمون و بدون آزمون کاردانی نظام جدید ۱۴۰۰ آغاز شد

تهران- ایرنا- فرایند ثبت‌نام در پذیرش با آزمون و بدون آزمون کاردانی نظام جدید ۱۴۰۰ دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه‌های غیردولتی غیرانتفاعی در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور از امروز یکشنبه ۳۰ خرداد آغاز شد.

به گزارش سازمان سنجش آموزش کشور، فرایند ثبت نام برای پذیرش با آزمون و بدون آزمون در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای همچنین مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی از امروز یکشنبه ۳۰ خردادماه در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد و تا ششم  تیرماه ادامه دارد.

متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته همچنین خرید کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، با توجه به اینکه ثبت‌نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می‌شود، متقاضیان باید با توجه به رشته محل های اعلام شده در دفترچه، نام نویسی کنند.

این دفترچه هم اکنون در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس است.

شرایط ثبت‌نام

علاقه‌مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند به عنوان متقاضی این دوره فقط در یک رشته امتحانی، متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه ای دیپلم خود ثبت نام کنند.

پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.

هزینه کارت اعتباری

سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی سال ۱۴۰۰ به علاوه هزینه پیامک اطلاع رسانی ۵۴ هزار و ۸۵۰ تومان و سریال علاقه مندی به رشته های غیر انتفاعی دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی سال ۱۴۰۰ نیز ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

زمان برگزاری آزمون

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ (برای آن دسته از مجموعه های ثبت نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۲۲ مردادماه برگزار می شود. محل آزمون متقاضیان طبق استان و شهرستان حوزه امتحانی، تعیین می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha