افزایش ازدحام جمعیت در صف شعبه حسینیه ارشاد

تهران- ایرنا- صف‌های مردم برای شرکت در انتخابات و انداختن رای خود در صندوق‌های شعبه اخذ رای حسینیه ارشاد که از پیش از ساعت هفت صبح امروز تشکیل شده بود طولانی تر شده و هرلحظه به تعداد رای دهندگان افزوده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ در بین این صف های طولانی شخصیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی هم حضور دارند.
همچنین رضا اردکانیان وزیر نیرو، سردار حسن رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری، برخی نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی، سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم، اقلیت های مذهبی، دختر و داماد رییس جمهوری، رستم قاسمی وزیر دولت دهم، سردار محمدحسن نامی وزیر ارتباطات پیشین و کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر با حضور در این شعبه رای خود را به صندوق انداختند.
به گزارش ایرنا؛ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز ۲۸ خردادماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درصورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.  سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha