۲۸ خرداد ۱۴۰۰، ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84372123
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتخابات قشم در ۱۲۰ شعبه در حال برگزاری است

قشم- ایرنا- فرماندار قشم گفت: ۱۲۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورهای شهر و روستا در این شهرستان پیش بینی شد که ۱۰۱ شعبه ثابت و ۱۹ شعبه سیار است.

علیرضا نصری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای بخش مرکزی ۷۶ شعبه اختصاص داده شده که شامل ۱۰ شعبه سیار و ۴۲ شعبه روستایی می‌شود.
وی ادامه داد: از ۱۵ شعبه بخش شهاب نیز ۱۱ شعبه ثابت و چهار شعبه روستایی است.
فرماندار قشم تصریح کرد: ۲۹ شعبه نیز به بخش حَرّای این شهرستان اختصاص یافت که شامل پنج شعبه سیار و سه شعبه شهری می‌شود.
وی افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در تمام شعبه های اخذ رای رعایت و توسط ناظ بهداشت بر این امر نظارت میشود.

یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۶۹ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد در این استان هستند که ۶۰۱ هزار و ۹۷۵ نفر مردان و ۵۸۷ هزار و ۸۹۵ نفر آنان را زنان تشکیل می‌دهند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۳۹ نفر رأی اولی است.

از مجموع یک هزار و ۵۵۶ شعبه اخذ رأی،۵۶۳ شعبه برای شهرهای استان و ۹۹۳ شعبه برای مناطق روستایی پیش بینی شده و در روند برگزاری انتخابات در استان هرمزگان ۳۴ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، پشتیبانی، انتظامی و دیگر حوزه ها با ستاد انتخابات استان همکاری خواهند کرد.

مناطق ۴۵ شهر هرمزگان از بین ۶۷۹داوطلب شورای شهر ۲۹۸نفر به عنوان عضو شورا انتخاب می کنند و در یک هزارو ۳۲۱ روستای  استان هم از بین هشت هزارو ۴۷۴نفر نامزد، هفت هزار و ۷۹۵ نفر را برای شورای روستای خود انتخاب می کنند.

در هرمزگان، شهر بندرعباس دارای ۱۱ کرسی شورا، میناب دارای هفت کرسی شورا و ۴۳ شهر دیگر استان داری پنج کرسی شورا هستند و ۱۱۷ روستا دارای کرسی پنج نفره شورا و مابقی روستاها دارای کرسی سه نفره شورا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha