آملی لاریجانی: حضور مردم در انتخابات امنیت ملی را ارتقا می‌دهد

تهران - ایرنا - رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات موجب افزایش اقتدار نظام، ارتقای امنیت ملی کشور و همچنین مقابله با نقشه‌های دشمنان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق رای در مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز ملت ما حضور گسترده‌ای پای صندوق‌های رای برای رقم زدن سرنوشت خواهند داشت. 

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی تقریباً همه نهادهای اساسی نظام بر اساس انتخابات شکل می‌گیرد، گفت: بسیار مهم است که مردم برای تعیین سرنوشت خود در مورد این نهادها و شخصی که می‌خواهد متصدی در این نهادها شود پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند. 

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: حضور پرشور مردم موجب افزایش اقتدار نظام، امنیت ملی کشور و همچنین مقابله با نقشه های دشمنان خواهد شد. بنابراین همه وظیفه داریم عقلا و شرعا حضور پیدا کنیم برای اینکه آنچه را که خیر کشور است و موجب اقتدار کشور می‌شود و ارتقای امنیت ملی و مقابله با نقشه های دشمنان را رقم می‌زند را انجام دهیم.

آملی لاریجانی با بیان اینکه مردم گلایه های مختلف دارند و مشکلاتی در کشور وجود داشته و دارد، گفت: گلایه‌های زیادی هم ممکن است وجود داشته باشد که خیلی از آنها ممکن است حق باشد اما راه حل مشکلات و رفع گلایه‌ها قهر کردن با صندوق های رای نیست. 

وی ادامه داد: باید در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنیم و اشخاصی که نزدیک به خواسته های ما هستند را انتخاب کنیم. امیدواریم خداوند آنچه را که خیر است را برای این ملت و کشور رقم بزند. 

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مطمئن هستیم مردم عزیز که همیشه فهیم بودند اینبار هم پای صندوق‌های رای حضور پیدا خواهند کرد و با درایت تمام، آنچه را که خیر ایشان هست انجام خواهند داد و سعادت کشور را تضمین خواهند کرد. 

آملی لاریجانی از همه دست اندرکاران انتخابات که برای انتخابات روزها و ماه ها تلاش کردند و از خبرنگاران رسانه ها و صدا و سیما که برای انعکاس این حادثه مهم کشوری وقت گذاشتند، تشکر کرد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد آغاز شد. 

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند. 

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ روز جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha