بازدید سخنگوی شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

تهران - ایرنا - همزمان با آغاز به کار هیات مرکزی نظارت بر انتخابات صبح امروز (جمعه، ۲۸ خرداد) در شورای نگهبان، سخنگوی این شورا از ستاد نظارت بر انتخابات بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عباسعلی کدخدایی گفت: مردم  می‌توانند در کنار هزاران ناظر مردمی شورای نگهبان در امر نظارت بر انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف انتخاباتی آنرا از طریق ‎سامانه مردم ناظر مستقیما به شورا اعلام کنند. ناظران شورای نگهبان (بین ۳ تا ۵ نفر) در شعب اخذ رای مستقر هستند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) از ساعت هفت صبح امروز (جمعه ۲۸ خرداد) آغاز شد. 

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند. 

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه  تا ساعت ۲۴ است و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha