سعید محمد: رای مردم پشتوانه خوبی برای نظام است

تهران - ایرنا - فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: رای هر یک از مردم در انتخابات پشتوانه خوبی برای نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سعید محمد» که روز جمعه برای رای دادن به مسجد امام حسین(ع) رفته بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رای هر کدام از مردم پشتوانه خوبی برای جمهوری اسلامی است و امیدوارم مردم با حضور در پای صندوق های رای، از حکومت اسلامی حمایت کنند.

وی افزود: رقابتی در میدان است که همه باید دست به دست یکدیگر دهند تا کاری بزرگ برای اعتلای ایران انجام شود.

محمد که نپذیرفت که بدون نوبت تعرفه بگیرد و رای بدهد، گفت: در همین موقعیت هاست که سوءاستفاده نکردن از نام اهمیت دارد.

اخذ رای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه دو انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل شرایط کرونایی و پرهیز از تجمع، یک ساعت زودتر از انتخابات دوره‌های قبل یعنی ساعت ۷ صبح روز جمعه آغاز شد و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درصورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.  سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

1071

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha