هشدار نشریه پاکستانی نسبت به تحرکات اسرائیل علیه مذاکرات برجامی در وین

اسلام‌آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی «نیشن» در مقاله ای اظهارات اخیر رئیس معزول سازمان جاسوسی موساد علیه برنامه‌های هسته‌ای ایران را شرم آور دانست و نوشت: باید نسبت به تحرکات منفی صهیونیست‌ها همزمان با ادامه مذاکرات برجامی در وین هوشیار بود.

به گزارش ایرنا، روزنامه انگلیسی زبان نیشن روز دوشنبه سرمقاله خود را به افشاگری‌های اخیر یوسی کوهن رئیس سابق سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) اختصاص داد و طی گزارشی با عنوان «اعتراف اسرائیل» افزود: رئیس معزول موساد با وقاحت آشکار به توطئه‌های تل آویو علیه ایران اعتراف می‌کند.

در این گزارش آمده است: صهیونیست‌ها بارها دست به جنایت علیه ایران زده و همچنان در پی تکرار اقدامات مخرب خود هستند، اما باید بررسی کنیم چرا تحرکات تل آویو همزمان با ادامه مذاکرات هسته‌ای در وین انجام می‌شود.

روزنامه نیشن اقدامات ضدایرانی رژیم صهیونیستی را مغایر با قوانین بین المللی دانست و خطاب به آمریکا و کشورهای غربی نوشت: اگر چنین اقدام مشابهی توسط ایران انجام می‌شد، ایالات متحده و دیگر متحدان اسرائیل اتهام تروریسم را علیه تهران وارد می‌کردند اما جامعه جهانی افشاگری‌های اخیر رئیس سابق موساد را مشاهده کرده و بسیار شرم آور است.

این روزنامه سکوت دربرابر اقدامات مخرب اسرائیل را باعث ترویج ناامنی در منطقه دانست و افزود: افشاگری‌های اخیر مقام صهیونیستی وزن پرونده‌های مربوط به جنایات جنگی این رژیم را سنگین‌تر کرده است.

روزنامه نیشن با تاکید بر لزوم پیگیری نقض قوانین بین المللی توسط رژیم اسرائیل در سازمان ملل، افزود که صهیونیست‌ها چرا در زمان صلح به ویژه هنگامی که مذاکرات میان ایران و طرف‌های غربی ادامه دارد، درصدد ایجاد مشکل است.

از زمان آغاز مذاکرات وین جهت بازگرداندن آمریکا به برجام، رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای عدم پیشرفت این مذاکرات انجام داده است. تاکنون یوسی کوهن رئیس موساد که به تازگی از این سمت کنار رفته و مئیر بن شابات مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی در جریان گفت وگو با مقامات آمریکایی در ماه گذشته به دنبال منصرف کردن واشنگتن برای بازگشت به برجام بودند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی سوم خرداد ماه جاری، درست دو روز بعد از اعلام آتش بس در غزه  «یوسی کوهن» رئیس سابق موساد را برکنار کرد و به جای او «دیوید بارنیا» را به ریاست آن برگزید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha