طرح پزشک خانواده شهری ازاول تیر در صندوق بیمه سلامت همگانی آغاز می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل بیمه‌ سلامت استان کرمانشاه از آغاز اجرای طرح پزشک خانواده شهری از ابتدای تیر ماه سال جاری در صندوق بیمه سلامت همگانی خبر داد.

«امید قادری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح در ابتدا در صندوق بیمه سلامت همگانی اجرا می‌شود، گفت: بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی می توانند با انتخاب پزشک خانواده خود و تشکیل پرونده از مزایای ویزیت پزشکان بخش خصوصی بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: در این طرح برای هریک از بیمه شدگان پزشک عمومی تعیین و در قدم اول بیمه شده به پزشک عمومی مراجعه می کند و به تشخیص پزشک، به سطح ۲، پزشک متخصص، ارجاع می گردد.

قادری ادامه داد: در صورت نیاز بیمه شده به خدمات تخصصی، بیماران توسط پزشک خانواده به پزشکان متخصص و فوق تخصص ارجاع خواهند شد و از مزایای خدمات تخصصی در بخش خصوصی بهره مند می شوند.

مدیرکل بیمه‌ سلامت استان کرمانشاه یادآور شد که تا پیش از شروع طرح پزشک خانواده شهری، بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی برای اخذ خدمات مورد نیاز، تنها باید به مراکز دولتی و دانشگاهی مراجعه می کردند.

قادری افزود: بیمه سلامت کرمانشاه، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر یعنی ۶۰ درصد از جمعیت استان را در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل، «صندوق کارکنان دولت»، «صندوق روستاییان و عشایر»، «صندوق بیمه همگانی رایگان»، «صندوق ایرانیان» و «صندوق سایر اقشار» زیرپوشش دارد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha