سپاه نهادی جوشیده از دل مردم و دارای جایگاه بلند و ارزشمند است

تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش در دیدار با فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب اسلامی است، نهادی جوشیده از دل مردم، با مردم و دارای جایگاه بلند و ارزشمند است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش در دیدار با سردار سرتیپ پاسدار نعمان غلامی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) که بمناسبت دوم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل سپاه پاسداران  انجام شد، ضمن تبریک این روز، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب اسلامی است، نهادی جوشیده از دل مردم، با مردم و دارای جایگاه بلند و ارزشمند است که رشادت های بی شمار جان بر کفان این نهاد انقلابی در طول هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی نیروی هوایی ارتش را یکی از مهمترین عوامل قدرت نظامی و اقتدار ملی دانست و افزود: نیروی هوایی با داشتن تاریخچه ای نزدیک به یک قرن، افتخارات بزرگی را در راه حفظ عزت، استقلال میهن اسلامی و سربلندی ملت ایران برای خود ثبت کرده است.

فرمانده دانشگاه شهید ستاری ادامه داد: نیروی هوایی ارتش مجموعه ای از تعهد و تخصص، علم و عمل، شجاعت و صلابت است که با تمام قدرت و شجاعت دلاور مندانه در ۸ سال دفاع مقدس بسیاری از رکورهای جامعه هوانوردی را به نام خود ثبت و ضبط کرده است.

وی گفت: هم اکنون ما نظامیان وامدار و میراث‌دار رشادت، دلاورمردی ها و ایثارگری های بزرگ‍مردانی هستیم که عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی، مرهون و مدیون آن‍هاست و لازم است و بهتر از گذشته، در راستای آرمان بزرگ انقلاب اسلامی یعنی ایجاد تمدن نوین اسلامی تلاش دوچندانی در راه کسب علم دانش و رسیدن به  قدرت و توانمندی بر مبنای دانش، داشته باشیم.

 فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری ضمن معرفی توانمندی ها و دستاوردهای این دانشگاه، با اشاره به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) مبنی بر نزدیکی دانشگاه‌ها، هم‌افزایی و استفاده‌ از تجارب مشترک، خاطرنشان کرد: امروز تعامل اثربخش و هم‌افزا با هدف ایجاد همکاری بین دانشگاه های نیروهای مسلح در زمینه‌های مختلف پژوهشی و آموزشی و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های طرفین ضروری است که بحمدلله در سطح خوبی برقرار است.

سردار سرتیپ غلامی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) نیز با اشاره به اینکه در طول چهل سالی که از انقلاب گذشته، نقش آفرین ملت در تبعیت از ولایت، نقش آفرینی نیروهای مسلح در ایفای وظیفه خود در دفع خطرات و دشمنان و استقرار امنیت پایدار در سطح این کشور، مدیون این تعاملات و هم افزایی ها و داشتن یک نگاه واحد و مشترک به یک چشم انداز بلند است که زمینه ساز موفقیت های گام اول انقلاب را فراهم کرده است.

وی افزود: ما یک دشمن مشترک داریم و همه مستکبرین عالم برای جلوگیری از موفقیت های انقلاب دست به دست هم داده اند. ما در گام دوم انقلاب اسلامی برای مقابله با این دشمنی ها، به شدت نیازمند تداوم این حرکت ها برای حفظ انقلاب هستیم چرا که در گام دوم انقلاب، ما در حال نزدیک شدن به قله هستیم و هنگامی که به قله نزدیک می شویم، به رغم فاصله کم، باقیمانده راه سخت تر می شود و مستلزم حرکت و یافته های جدید علمی، الگوهای جدید هم افزایی و پیدا کردن راه های کوتاه و میانبر منحصر به انقلاب اسلامی است.

در ادامه امیر سرتیپ دوم رودباری به همراه حجت الاسلام بنیادی رییس اداره عقیدتی سیاسی دانشگاه شهید ستاری از بخش های مختلف دانشگاه امام حسین(ع)  بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha