تصمیمات قرارگاه مبارزه با کرونا با هماهنگی دستگاه‌ها گرفته می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌های قرارگاه مبارزه با کرونا مبتنی بر هماهنگی ظرفیت‌های دستگاه‌های کشوری و لشکری عضو ستاد است، گفت: قرارگاه با محور قرار دادن حفظ جان و سلامت مردم با هماهنگی همه دستگاهها اهتمام جدی به روند مدیریت و مهار بیماری کرونا دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی، در پی طرح برخی اظهارات با ادعای استفاده از گزارش‌های غیردقیق در رنگ بندی استان‌های کشور گفت: متاسفانه اظهارات مطرح شده بر اساس اطلاعات غیر دقیق بیان شده است.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: اصولاً نوع تصمیم گیری در قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا مبتنی بر هماهنگی ظرفیت‌های بیش از ۲۰ دستگاه کشوری و لشکری عضو ستاد ملی بالاخص وزارت بهداشت است و تمام تصمیمات، مبتنی بر نظرات تخصصی اتخاذ می شود و در تمام مراحل وزارت بهداشت حضور دارد.

سامانی با اشاره به فرآیند تصمیم گیری در قرارگاه و ستاد ملی مبارزه با کرونا، روندهای جمعی - تخصصی تصمیم گیری در کمیته امنیتی انتظامی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را کاملا روشمند و مبتنی بر مشارکت تمامی دستگاههای مسوول برشمرد و تصریح کرد: تمامی طرح‌ها و پیشنهادات، پس از ارزیابی‌های کارشناسی و طرح در کارگروه‌های مختلف وابسته، در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت بهداشت بررسی و سپس در جلسه اصلی قرارگاه با حضور معاونین وزرا و سازمان های عضو قرارگاه مطرح و جمع بندی می‌شود و در موارد اصلی، پس از تصویب در قرارگاه و قبل از طرح در جلسه ستاد ملی در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی با حضور رییس جمهوری مجددا مورد بازبینی و بررسی نهایی قرار می‌گیرد و سپس در جلسه اصلی ستاد ملی با حضور مقامات ارشد کشور، تصویب و جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور افزود: اساساً وظایف و مسوولیت‌های قانونی و صلاحیت تشکیلاتی دستگاه‌ها، مبنای قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا برای دریافت و استفاده از آمار و اطلاعات است.

وی خاطرنشان کرد:‌ اطلاعات رویدادهای حیاتی کشور از تولد تا وفات همواره در اختیار قرارگاه است و انتظار می‌رود که فعالان قوای مختلف، از روندهای جاری در تولید و بهره برداری از آمار و اطلاعات حیاتی کشور مطلع باشند.

سامانی تأکید کرد: در تمام جلسات کمیته امنیتی و قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، نمایندگان وزارت بهداشت حضور فعال دارند و تمامی تصمیمات براساس گزارش‌های وزارت بهداشت اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =