۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۳:۳۰
کد خبر: 85482723
T T
۲۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تماس یکی از همراهان رئیس‌جمهور از داخل بالگرد سانحه‌دیده

تهران- ایرنا- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه که در یکی از ۳ بالگرد حامل هیأت همراه رئیس جمهور در مراسم افتتاح سد قیزقلعه‌سی آذربایجان شرقی حضور داشته، گفت: امام جمعه تبریز در ساعات اولیه سانحه از داخل بالگرد سانحه دیده رئیس جمهور تماس تلفنی داشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی در گفت وگویی درباره سانحه هوایی بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر امور خارجه گفت: رئیس جمهور و هیأت همراه بعد از دیدار با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان و مصاحبه مطبوعاتی و بعد از ادای فریضه نماز، ناهار نخورده و در حالی که ساعت از یک بعدازظهر گذشته بود سوار بر بالگرد به سمت پالایشگاه تبریز حرکت کردیم. من در یکی از ۳ بالگرد بودم؛ هوا ابری سنگین و خیلی بد شد؛ خلبانان حرکت کردند که این سانحه اتفاق افتاد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ادامه داد: امیدواریم تلاش ها برای امداد و نجات به نتیجه برسد؛ در ابتدا با امام جمعه تبریز که در بالگرد حامل رئیس جمهور حضور داشت توانستند صحبت کنند و گفته بود حالم کمی بد است و صدای آمبولانس‌ها را می شنوم؛ وزرایی که در هلی کوپترهای دیگر و هیأت همراه بودند سریعا به محل رفتند اما محل صعب العبور و هوا سرد و مه آلود و بارانی بود؛ جنگل این منطقه گِل آلود است که حتی متر به متر نمی‌توانید راه بروید.

بالگرد حامل آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز گذشته (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت) پس از افتتاح «سد قیز قلعه سی» در مسیر افتتاح پروژه «ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، آیت‌الله آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی از دیگر سرنشینان بالگرد هستند.

نیروهای امدادی از همان ساعات اولیه در منطقه حاضر شده و مشغول تفحص هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha