طرح دوشنبه‌های ورزشی تهران به یزد رسید

تهران- ایرنا- معاون سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: تندیس طرح دوشنبه‌های ورزشی در راستای گسترش ورزش همگانی امروز در یک برنامه ورزشی توسط سازمان ورزش شهرداری تهران تندیس آن به شهردار کلانشهر یزد اهدا شد.

طرح دوشنبه های ورزشی در راستای کاهش فقر حرکتی اوایل سال ۹۸ در تهران فعال شد و خانواده ها و علاقه مندان می توانند روش های صحیح حرکات ورزشی را از کارشناسان در ایستگاه‌های شهروندی در سطح پارک ها به صورت رایگان فرا گیرند.  

حیدر سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شیوع ویروس کرونا این طرح با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به نوعی ادامه یافت.

وی افزود: با توجه به تعطیلی های مختلف به علت شیوع کرونا، تاکنون ۵۰ هفته از این طرح برگزار شد و بیش از ۳۰ هزار شهروند زن و مرد به صورت خانوادگی در آن شرکت کردند.   

معاون سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی می تواند تا حدودی بدن را در مقابل بیماری ها تقویت کند خاطر نشان کرد: در مراسمی در شهر یزد و با حضور مدیران ورزش کلانشهرها تندیس دوشنبه های ورزشی توسط سازمان ورزش شهرداری تهران به شهردار یزد و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شهر در محل سالن ورزشی کارکنان اهدا شد.

سلیمانی بیان کرد: شهردار یزد در خصوص توسعه دوشنبه های ورزشی بعد از شرایط سخت کرونایی تاکید بر همکاری کرد تا برنامه کوهپیمایی و صعود به قله شیرکوه با میزبانی یزد و مشارکت شهرداری تهران و برخی از کلانشهر ها در دستور کار قرار گیرد.

به گفته وی نیز نخستین نشست کارگروه تدوین برنامه های راهبردی ورزش شهرداری های کلانشهرهای ایران، به منظور تدوین سندجامع برنامه راهبردی به میزبانی شهرداری یزد برگزار شد.

معاون سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینکه پایتخت با شهر یزد خواهرخواندگی دارد تاکید کرد: تا کنون طرح همگانی دوشنبه های ورزشی از پایتخت کارش را آغاز کرد و هم اینک در کلانشهرهای یزد، شیراز، اصفهان، همدان، کرج، مشهد و تبریز و نیز در سطح بین الملل در توکیو ژاپن دوشنبه های ورزشی هر هفته برگزار می‌شود.  

سلیمانی از اجرای طرح کوهنوردی صعود به قله شیرکوه یزد گفت: در این صعود ١٩ کلانشهر (از هر شهر سه نفر و از تهران ٢٠ نفر) در خرداد ماه شرکت خواهند داشت.  

سلیمانی با بیان اینکه هم اینک یزد دارای ٥ منطقه شهری است افزود: ٢٠ ایستگاه ورزشی نیز دوشنبه های ورزشی را در بوستان‌های این شهر اجرا خواهند کرد.

وی به رونمایی کتاب دستور العمل و آیین نامه مسابقات ورزشی شهروندی کلانشهرها در شهر یزد خبر داد گفت: این کتاب به همت کلانشهر های کشور تدوین شده و در آن آخرین دستورالعمل های لازم برای ۱۹ رشته ورزشی پایه مورد بررسی قرار گرفته شده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =