۱۵ فروردین ۱۴۰۰، ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84283768
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شلیک دو موشک به پایگاه آمریکایی بلد در عراق

۱۵ فروردین ۱۴۰۰، ۱۵:۳۸
کد خبر: 84283768
شلیک دو موشک به پایگاه آمریکایی بلد در عراق

بغداد - ایرنا - منابع عراقی از شلیک دو موشک به پایگاه نظامیان آمریکایی در شهر «بلد» واقع در استان صلاح الدین عراق، خبر دادند.

به گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از منابع امنیتی عراق ساعتی پیش ۲ موشک به پایگاه هوایی بلد اصابت کرد.

براساس گزارش های دریافتی، دو راکت شلیک شده، به حفاظ خارجی پایگاه هوایی بلد اصابت کرده است، اما خسارت یا تلفاتی به دنبال نداشته است.

همچنین گفته شده که فرماندهی پایگاه نظامی بلد، نیروهای آمریکایی را از تردد به این پایگاه منع کرده است.

هنوز مسوولیت این حمله را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

اسفند ماه سال گذشته نیز ۶ راکت در اطراف شرکت امنیتی آمریکایی «سالی پورت» اصابت کرد که در پی آن دود از داخل پایگاه بلند شد.

همچنین حدود دو ماه پیش نیز حمله دیگری به پایگاه بلد صورت گرفت.

برخی از گروه های شبه نظامی در عراق که حضور نظامی آمریکا در کشورشان را اشغالگری می دانند، طی هفته های گذشته از شروع حملات خود به آمریکایی ها و اتمام آتش بس سخن گفته اند و در اعلامیه های خود از مردم عادی خواستند هزار متر از پایگاه های آمریکا دوری کنند تا آسیبی نبینند.

پایگاه هوایی بلد واقع در 80 کیلومتری شمال بغداد، بزرگترین پایگاه هوایی عراق در ساحل غربی دجله و در نزدیکی شهری به همین نام از توابع شهرستان سامرا در استان صلاح الدین، از سال 2003 میلادی در اختیار نیروهای آمریکایی است.

بلد به واسطه قرار داشتن مرقد "سید محمد" فرزند امام علی هادی (ع) در این شهر،‌ از جایگاه ویژه ای میان مردم عراق برخوردار است و در طول سال، صدها هزار زائر از سراسر عراق و از سایر کشورها از جمله ایران، از این شهر دیدن می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha