۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84280490
۱ نفر

برچسب‌ها

مصرف گاز در کردستان هفت درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکان استان پارسال سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۷۹۶ مترمکعب گاز مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه آن در سال ۱۳۹۸، حدود هفت درصد بیشتر است.

احمد فعله‌گری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشترکان گاز استان در سال ۱۳۹۸ بیش از سه میلیارد و ۱۳ میلیون و ۶۳۷ هزار مترمکعب گاز طبیعی مصرف کردند که ۱۹۷ میلیون و ۱۹ هزار و ۷۹۶ مترمکعب کمتر از سال گذشته بود.

مدیر عامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: مشترکان استان در اسفند ماه پارسال نیز ۳۵۴ میلیون و ۹۳ هزار و ۹۹۲ مترمکعب گاز مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، رشدی ۱۱ درصدی داشت.

فعله‌گری با بیان اینکه مشترکان گاز استان در اسفند ماه سال ۱۳۹۸، ۳۲۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۵۰۲ متر مکعب گاز طبیعی مصرف کردند، افزود: با وجود کمبود انرژی، سال گذشته در هیچ نقطه‌ای از استان قطعی یا افت فشار گاز روی نداد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نفوذ گاز در جمعیت روستایی استان ۹۴.۳۰ درصد است، اضافه کرد: هم اکنون یک هزار و ۳۹۳ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت کردستان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل است.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری، بیش از ۹۴ درصد جمعیت روستایی و ۵۶۰ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و اداری از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =