ظریف عازم تاجیکستان می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به تاجیکستان برای حضور در نشست وزرای خارجه عضو ابتکار قلب آسیا خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه سعید خطیب زاده از سفر دکتر ظریف به تاجیکستان در چارچوب سفرهای برنامه‌ریزی شده وزیر امور خارجه به آسیای مرکزی و همچنین به منظور حضور در نهمین نشست وزیران خارجه کشورهای عضو "قلب آسیا- روند استانبول" درباره افغانستان در روزهای ١٠- ۹ فروردین خبر داد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این نشست با حضور آقای امام علی رحمان رییس جمهور تاجیکستان و محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان و مشارکت وزیران خارجه و مقام‌های ارشد کشورهای عضو برگزار می‌گردد.

به گفته خطیب زاده، وزیر امور خارجه علاوه بر شرکت در این نشست با رییس جمهور تاجیکستان و تعدادی از وزرای خارجه کشورهای شرکت کننده از جمله پاکستان، هند و آذربایجان نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

سعید خطیب زاده ساعتی قبل هم در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: «دکتر ظریف برای دیدار با مقامات تاجیکستان و حضور در نشست وزرای‌خارجه کشورهای عضو ابتکار "قلب آسیا" درباره افغانستان در تاریخ ١٠- ۹ فروردین عازم دوشنبه خواهد بود. میراث مشترک تمدنی، تاریخی و فرهنگی، پیوند ناگسستنی را میان دو ملت هم‌کیش و هم‌زبان ایران و  تاجیکستان شکل داده‌ است.»

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =