بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی سال آینده شهرداری گرگان تصویب شد

گرگان - ایرنا - رییس شورای شهر گرگان با اشاره به تصویب لایحه بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی شهرداری گرگان در صحن پارلمان شهری برای سال آینده گفت که چهار هزار میلیارد ریال از این اعتبار صرف هزینه جاری این نهاد می‌شود.

سیدمحمد مرتضوی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بر اساس این لایحه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل فروش املاک و مستغلات، سه هزار میلیارد ریال از محل سرمایه گذاری در بخش های مختلف شهری و گردشگری و چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل عوارض و فروش تراکم تامین و در اختیار شهرداری گرگان قرار می گیرد .

وی افزود : بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری گرگان نسبت به بودجه امسال ۶۷ درصد بیشتر شد.

مرتضوی ادامه داد : بودجه ۶ هزار میلیارد ریالی امسال شهرداری گرگان به طور کامل محقق شده و بر اساس لایحه متمم بودجه سال ۹۹ احتمال افزایش ۵۰۰ تا هزار میلیارد ریالی درآمدهای امسال شهرداری گرگان در روزهای پایانی سال دور از ذهن نیست.

رییس شورای شهر گرگان گفت که ۶۰ درصد بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی سال آینده شهرداری گرگان برای پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری اختصاص خواهد یافت.

شهردار گرگان هم در خصوص ویژگی های بودجه سال آینده این نهاد گفت: توجه به محلات و رفع مشکلات و معضلات آن‌ها در بخش کالبدی از جمله اولویت‌های این بودجه است .

عبدالرضا دادبود بیان داشت: توجه به آسفالت معابر، توسعه شبکه جمع آوری آب‌های سطحی، احیای بافت تاریخی شهر گرگان و همچنین توسعه سرمایه‌گذاری شهر از جمله موارد ویژه پیش بینی شده در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری گرگان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha