شهرک زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج گفت : شهرک زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود و جزئیات طرح توجیهی این شهرک به معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ارائه شده است.

به گزارش ایرنا، کرم جانی پور روز سه شنبه در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پردیس دانشگاه آزاد یاسوج افزود: با توجه به پتانسیل های ویژه پردیس دانشگاه ازاد یاسوج به درخواست ستاری ،هسته های فناورانه بویژه در بخش کشاورزی در آن فعال می شوند.

وی بیان کرد: باتوجه به اهمیت فعالیت های دانش بنیان و واحد های فناورانه، طرح های دانش بنیان بلوط محور در بویراحمد و طرح های گاز محور در گچساران مبنا قرار گرفته و برروی آنها سرمایه گذاری صورت می گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از پردیس دانشگاه ازاد یاسوج از مسئولان خواست با اعطای تسهیلات به تکمیل و راه اندازی پردیس کمک کنند تا موجب درآمدزایی و کارآفرینی در شهر یاسوج شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از زمان ریاست محمد مهدی تهرانچی ،حل مشکل دانشگاه آزاد واحد یاسوج به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت و ۳ میلیارد تومان برای دریافت سند تک برگ پردیس کمک شد.

کرم جانی پور ابراز داشت: افزون بر ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار تاکنون برای احداث پردیس دانشگاه آزاد یاسوج هزینه شده است و تکمیل آن نیاز به هزینه فراوانی دارد.

وی افزود: با توجه به بالا رفتن هزینه ها و کمبود سرمایه در دانشگاه آزاد طرح های عمرانی با رکود مواجه شده اما با پیگیری های تهرانچی و ستاری این مجموعه به نتیجه خواهد رسید.

جانی پور تصریح کرد: تاکنون جلسه های فراوانی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به دستور تهرانچی برای تعیین تکلیف و استفاده مطلوب از این پردیس دانشگاهی تشکیل شده و چند طرح توجیهی جامع نیز به سازمان مرکزی ارسال و در دست بررسی است.

پس از بازدید معاون علمی رئیس جمهوری از پردیس دانشگاه آزاد مقرر شد در هفته آتی جلسه ای با حضور نمایندگان معاون علمی رئیس جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی در تهران برای تصمیم گیری درباره پردیس دانشگاه ازاد یاسوج برگزار شود.

در حاشیه بازدید معاون علمی رئیس جمهوری ازپردیس یاسوج و افتتاح این شهرک از دستگاه +odenaرونمایی شد .ستاری همچنین از فناوری تولیدی هسته فناور مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور با عنوان گلخانه اب شور  بازدید کرد و به مخترع داروی التیام زخمهای دیابتیقول مساعدت برای گرفتن مجوزهای لازم برای تولید این داروی خاص داد. 

معاون علمی رئیس جمهوری همچنین از دستگاه ویژه تولید یکی از هسته های فناور دانشگاه ازاد گچساران با عنوان انتقال توان الکتریکی شارژر بی سیم تلفن همراه بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها