امام جمعه یزد، ایجاد شهرک پوشاک در این استان را خواستار شد

یزد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از مسئولان و برنامه‌ریزان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خواست تا شهرک پوشاک را هرچه سریعتر در این استان راه‌اندازی کنند.

به گزارش ایرنا آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان یزد با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌هایی که ستاد اجرایی فرمان امام برای رفع مشکل اشتغال دارد، اظهار داشت: طرح‌های خود را مطرح کنید تا در صورت مراجعه خیران بتوانیم آنها را به سمت اجرای طرح‌های پیشنهادی ستاد اجرایی فرمان امام هدایت کنیم.

وی افزود: یکی از طرح‌های مهمی که جای کار بسیار نه تنها در استان یزد بلکه در سطح کشور دارد و می‌تواند مشکل اشتغال را حل کند، صنعت پوشاک است.

ناصری عنوان کرد: این طرح نیاز به وام کلان یا تجهیزات پیشرفته و مدرن چندانی ندارد و تنها با آموزش و سرمایه گذاری اندک و راه اندازی اولیه طرح می‌توان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در کشور مشغول به کار کرد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه این طرح را می‌توان هم در شهرها و هم روستاها راه‌اندازی کرد، تصریح کرد: این طرح حتی می‌تواند مشاغلی که ضرورت ندارد زنان آن را اشغال کنند را آزاد کرده و شغلی آبرومند، همراه با آرامش در کانون گرم خانواده برای زنان ایجاد کند.

وی تاکید کرد: صنعت پوشاک ما اکنون دست کشورهای خارجی است و به دنبال آن نساجی‌ها و ریسندگی‌ها کم کم از رونق افتاده و تعطیل شده در حالی که اگر حداقل سالی ۳۶۰ میلیون قطعه لباس مورد نیاز مردم کشور تامین شود و در کنار آن صادرات نیز انجام شود، از کشت پنبه تا ریسندگی و نساجی رونق می گیرد.

ناصری با برشمردن مزایای صنعت پوشاک تصریح کرد: در حالی که این صنعت درآمدزا و بدون آلایندگی را نیاز داریم، این همه صنایع سنگین و آلاینده در شهرهای استان یزد مستقر کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر شهرک پوشاک با راه اندازی سوله های بزرگ توسط ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد شود، افزود: این ظرفیت در ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرای این طرح وجود دارد.

ناصری، یکی دیگر از مشکلات کار در کشور ما را فرهنگ نادرست طمع دانست و گفت: اگر صنعتگران، تولیدکنندگان و حتی دولت به سود کم قانع باشند، بسیاری از مشکلات صنعت حل خواهد شد.

امام جمعه یزد در این دیدار بر ضرورت رسیدگی به وضعیت دام سیل زدگان ابرکوه و جبران خسارت اتلاف ۵۰۰ راس دام روستاییان این شهرستان تاکید کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان یزد هم از آغاز پروژه ۲ هزار واحدی طرح اقدام ملی مسکن ظرف ۲۰ روز آینده در یزد خبر داد.

محمدی پناه با اشاره به اینکه اولین پروژه طرح اقدام ملی مسکن کشور در یزد افتتاح و بهره برداری می شود، اظهار داشت: این طرح به همت ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد اجرا شده و تلاش می کنیم در سالروز میلاد حضرت علی(ع) از آن بهره برداری کنیم.

وی عنوان کرد: پروژه ۲ هزار واحدی دیگری نیز ظرف ۲۰ روز آینده در بلوار مدرس آغاز خواهد شد که این پروژه به صورت شهرکی در محله احداث می شود.

محمدی پناه، اشتغالزایی را مشکل اصلی مردم دانست و گفت: از شش ماه دوم سال ۹۸ طرحی در یزد آغاز شده که بر اساس آن، ۱۰ نفر به عنوان تسهیل‌گر، رابط ستاد اجرایی فرمان امام و مردم روستاها هستند و با اهلیت سنجی افراد، طرح‌های اشتغالزایی را برای آنها به مرحله اجرا در می آورند.

وی عنوان کرد: تاکنون بیش از هزار و ۶۰۰ طرح در این زمینه عملیاتی و برای ۴ هزار و ۹۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد سیل ابرکوه یادآور شد: در سیل ابرکوه ۵۰۰ دام تلف شده بود که از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، جبران خسارت آن بر عهده گرفته شده و به زودی دام خریداری و در اختیار دامداران روستاهای سیل زده قرار خواهد گرفت.

وی از برنامه ریزی برای مرمت قنوات آسیب دیده در این سیل توسط بنیاد برکت خبر داد و گفت: در مورد راه اندازی صنعت پوشاک نیز آمادگی های اولیه در زمینه آموزش و خرید تجهیزات توسط ستاد اجرایی فرمان امام وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha