۳ طرح محیط زیستی در شهر تهران به بهره‌برداری رسید

تهران- ایرنا- همزمان با دهه فجر سه طرح محیط زیستی در شهر تهران با اعتبار هفت میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران روز دوشنبه گفت: یکی از طرح ها بهره برداری از  سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان نیکان مستقر در غرب تهران است، که سیستم تصفیه فاضلاب این مجموعه از نوع SBBR با راندمان بالا بوده و خروجی پساب، مجدد بازچرخانی می شود.

برنا همچنین به ارتقا و بهینه سازی سیستم ظرفیت تصفیه فاضلاب مرکز طبی کودکان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: عملکرد این تصفیه خانه مورد تایید محیط زیست بوده و  وارد مدار فعالیت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه بهینه سازی و رفع نواقص تصفیه خانه فاضلاب داروسازی لقمان از دیگر طرح های مورد بهره برداری بود، گفت: شرکت دارو سازی لقمان یکی از قدیمی ترین واحد های فعال در زمینه تولید دارو و محصولات بهداشتی است که با توجه به نوع و میزان تولید فاضلاب و پساب حاصل از فعالیت، به بهینه سازی و اصلاح سیستم نیاز داشت، با پیگیری های بعمل آمده و اعطای فرصت لازم به این واحد با اتمام عملیات اجرایی و پس از نمونه برداری و تایید خروجی، تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری رسید.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر ورودی سیستم تصفیه فاضلاب این واحد به ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز ارتقا یافته است و کلیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی را پوشش می دهد.

برنا همچنین در خصوص چگونگی و نحوه عملکرد تصفیه خانه های فاضلاب تصریح کرد: در احداث سیستم های تصفیه فاضلاب موضوع با اهمیت راهبری آن است، چرا که در صورت نظارت ناصحیح بر عملکرد سیستم ضمن هدر رفت هزینه و انرژی واحد، همچنان انتقال آلودگی به محیط محفوظ و آسیب جدی برای محیط زیست است و به همین منظور می طلبد مسئولان به منظور کاهش در هزینه و جلوگیری از تبعات احتمالی با دقت و حساسیت نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

برنا بیان داشت: تبعات عملکرد غیر اصولی بیمارستان ها و مراکز درمانی با توجه به نوع فعالیت آنها چه در بخش مدیریت پسماند و چه در بخش مدیریت پساب، بسیار قابل توجه و ملاحظه بوده و انتظار سازمان حفاظت محیط زیست از این مراکز توجه همه جانبه به موضوعات محیط زیست است.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹ مورد سیستم تصفیه فاضلاب در حوزه های صنعتی و درمانی به بهره برداری رسیده است و با پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید این تعداد به ١٢ مورد می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha