حقوقدانان بسیجی ۱۲۰ زندانی کرمانشاهی را آزاد کردند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه با اشاره به آزادسازی ۴۱ زندانی در مرحله اول این طرح در سال‌جاری گفت: حقوقدانان بسیجی امروز (شنبه 13 دی) در دومین مرحله ۱۲۰ زندانی را با اولویت جرایم غیرعمد آزاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا رسول بهرامی‌پور روز شنبه در آیین آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که در زندان مرکزی کرمانشاه برگزار شد گفت: این طرح همزمان با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی برگزار شد و چند روز آینده هم ۵۰۰ بسته غذایی و معیشتی بین خانواده‌های نیازمند زندانی توزیع می‌شود.

مشاوره حقوقی به موقع مسیر ۸۰ درصد پرونده را تغییر می‌دهد

بهرامی‌پور بسیج را مکتبی‌ترین نیروی مردمی در جهان توصیف کرد و گفت:‌ کار بسیج تسهیل‌گری است نه تصدی‌گری و در راستای تسهیل امور بسیج در خدمت همه دستگاه‌های خدمت‌رسان مردمی است.

وی ادامه داد: سازمان بسیج حقوق‌دانان به عنوان نهاد متولی عرصه حقوق و قضا در کنار دستگاه قضایی در جهت نیل به اهداف، کمک به کارآمدی دستگاه قضایی و گره‌گشایی از مشکلات حقوقی و قضایی مردم به صورت جهادی ورود کرده و نقش‌آفرین است.

بهرامی‌پور مشاوره به موقع و هدایتگری صحیح را منجر به تغییر مسیر ۸۰ درصد پرونده‌های قضایی دانست و ادامه داد: براین اساس تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بسیج حقوقدانان و اداره‌کل زندان ها امضا شد و هم اکنون در همه زندان‌های کرمانشاه حقوقدانان بسیجی در زندان‌ها حضور داشته و مشاوره‌های حقوقی را به زندانیان ارایه می‌کنند.

مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در پایان گفت: حقوقدانان بسیجی در همه عرصه‌ها مطالبه‌گر حقوق عامه هستند و هر دستگاهی که نیازمند حضور تخصصی ما هستند حقوقدانان بسیجی قاطعانه ورود پیدا می‌کنند.

طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد باید فرهنگ‌سازی و توسعه داده شود

مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت نبی‌اکرم استان کرمانشاه هم در این مراسم زندان را جای اشرار دانست و گفت: انسان نیازمند خانواده است و باید همه تلاش کنیم تا کسانی که با جرائم غبرعمد در زندان هستند به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شمس الله جلیلیان طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد را بسیار ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: خیرین در این عرصه هم باید ورود کنند تا بتوانیم این کار ارزشمند را فرهنگ‌سازی و روز به روز توسعه دهیم.

در انتهای این مراسم ۱۰ زندانی به صورت نمادین و به نمایندگی از ۱۲۰ زندانی این طرح حکم آزادی خود را دریافت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها