۳۳ درصد درآمدهای شهرداری‌های زنجان محقق شده است

زنجان - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان گفت: طی ۶ ماهه اول امسال با توجه به دریافت آمار درآمد فصلی از سوی شهرداری‌های استان ۲۵۷ میلیارد تومان از درآمدهای پیش بینی شده بودجه تحقق یافته که معادل ۳۳ درصد این رقم است.

علی محمودی شامگاه سه شنبه در نشست شهرداران تابعه استان که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به درآمد بودجه‌ای پیش بینی شده شهرداری ها طی سال جاری افزود: این رقم ۷۸۲ میلیارد بود که نسبت به سال گذشته رشد ۲۸ درصدی داشته است.

وی اظهار داشت: از مجموع بودجه یاد شده حدود ۴۲۲.۴ میلیارد تومان به اعتبارات هزینه ای جاری و ۳۵۹.۳ میلیارد تومان به تملک دارایی های سرمایه ای "پروژه های عمرانی شهرداری ها" اختصاص دارد.

این مسوول ادامه داد: اعتبارات هزینه های پیش بینی شده شهرداری های استان در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۲۵ درصد و اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ۳۲ درصد افزایش دارد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان ادامه داد: اعتبارت اختصاص یافته به شهرداری های استان از محل منابع ارزش افزوده طی ۶ ماهه امسال ۸۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که ۳۲ درصد از وصولی شهرداری ها را  شامل می شود.

وی اضافه کرد: طی سال گذشته در این بخش حدود ۲۴۵ میلیارد تومان به شهرداری های استان پرداخت شده بود که در سال ۹۷، این رقم ۱۵۶ و چهار دهم میلیارد تومان پرداخت شده بود.

به گفته این مسوول، پرداختی ۸۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در ۶ ماهه امسال به شهرداری ها نسبت به سال قبل ۲۰ درصد کاهش نشان می دهد که این مهم به دلیل شرایط خاص حاکم در کشور است.

محمودی افزود: منابع ارزش افزوده از معاملات بخش اقتصادی حاصل می شود و با توجه به وضعیت کنونی کشور وصول از این طریق کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: سرانه بودجه پیش بینی شده در بودجه امسال یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود که این رقم سال گذشته ۸۶۱ هزار تومان و در سال ماقبل آن، ۵۹۲ هزار تومان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =