بارش شدید باران باعث آبگرفتگی معابر و خیابان های بوشهر شد

بوشهر- ایرنا - بارندگی شدید همراه با وزش باد از ظهر روز یکشنبه در بوشهر باعث آبگرفتگی معابر و خیابان های این شهر شده است.

به گزارش ایرنا، شدت بارندگی در شهر بوشهر به حدی است که کانال‌های دفع آب‌های سطحی توان تخلیه و هدایت آب به سمت دریا را ندارد.

این بارندگی باعث شده تا بیشتر خیابان های بوشهر شامل بهشت صادق، عاشوری، سنگی، باغ زهرا و دیگر معابر این شهر دچار آبگرفتگی شوند.

بالا آمدن آب در خیابان ها باعث شده تا برخی از خودروهای در حال حرکت دچار نقص فنی شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: باتوجه به بارندگی شدید ستاد بحران و همه دستگاه‌های امدادی استان در حالت آماده باش کامل قرار دارد.

جهانگیر دهقانی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تاکنون هیچ مشکلی در جاده‌ها و راه‌های ارتباطی این استان گزارش نشده و همه محورها باز و تردد انجام می‌شود با این وجود با توجه به پیش‌بینی‌ها و خطر وقوع سیلاب رانندگان از تردد غیر ضروری در محورهای ارتباطی استان خودداری کنند.

براساس اعلام اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اواخر هفته جاری و اوایل هفته آینده آسمان این استان تحت فعالیت سه سامانه بارشی جدید قرار می‎گیرد.

نخستین سامانه بارشی از روز سه شنبه هفته جاری وارد این استان می‌شود و فعالیت آن از روز چهارشنبه با بارش پراکنده باران آغاز می‌شود و ۲ سامانه دیگر بارشی نیز روزهای پنجشنبه و جمعه وارد استان بوشهر می‌شود و تا روز یکشنبه هفته آینده فعالیت آن در این استان ادامه خواهد داشت.

فعالیت سامانه بارشی کنونی که از روز پنجشنبه هفته گذشته در استان فعال شده تا فردا دوشنبه تداوم دارد.

بیشترین میزان بارندگی این سامانه در ایستگاه بهرگان بندر امام حسن شهرستان دیلم با ۱۶۰ و کمترین آن بوشهر با ۶۸ میلیمتر ثبت شده‌، میزان بارش در خارگ، گناوه و دیلم نیز به ترتیب ۱۲۵، ۱۰۸ و ۹۰ میلیمتر گزارش شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها