افتتاح و اجرای ۷۰ پروژه عمرانی در منطقه محروم احمدفداله خوزستان

تهران- ایرنا- با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، پروژه‌های متعدد ساخت مراکز درمانی، مسکن محرومان، احداث مدرسه، طرح‌های آبرسانی و پل‌سازی، مسجد و خانه عالم و ... در منطقه محروم و کوهستانی احمد فداله خوزستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، صبح امروز محمد مخبر در سفری یک‌روزه به استان خوزستان به منطقه کوهستانی و صعب‌العبور "احمد فداله" از توابع شهرستان دزفول رفت و با مردم این مناطق دیدار و گفت وگو کرد.

در این سفر یک‌روزه استاندار خوزستان، دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی کل سپاه، مدیرعامل بنیاد برکت، مسئولان محلی و فرمانده سپاه خوزستان و گروه‌های جهادی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام را همراهی کردند.

بنا بر این گزارش، مخبر در این سفر یک‌روزه ۵۷ پروژه محرومیت‌زدایی عمرانی و غیرعمرانی که با سرمایه گذاری ۲۳ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام دراین مناطق انجام شده بود را افتتاح و از ۱۲ پروژه در حال اجرا بازدید کرد.

این پروژه‌ها شامل بهسازی ۲۸ کیلومتر راه روستایی، ساخت ۷ مدرسه با ۱۰ کلاس درس، ساخت مسکن محرومین، آبرسانی به ۳۲ روستا با ۴۷ کیلومتر لوله‌کشی، پل‌سازی، ساخت مسجد و خانه عالم در ۱۰۴ روستای صعب‌العبور احمد فداله واقع در میان سلسله کوههای زاگرس بود.

همچنین درپی درخواست‌های مردم این منطقه محروم، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان دیگر برای اتمام پروژه جاده اصلی این منطقه، ساخت درمانگاه، مدرسه شبانه‌روزی ، مسکن ارزان قیمت و خرید دستگاه سنگ‌شکن سیار ویژه مناطق کوهستانی برای این منطقه کم‌برخوردار موافقت کرد و دستور داد تا در سریع‌ترین زمان ممکن این طرحها اجرایی و در دسترس مردم قرار بگیرد.

درپی ارسال گزارش چند گروه جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام در سال۹۴ به رئیس این ستاد، مخبر دستور داده بود تا عملیات‌های عمرانی در مناطق سخت گذر این منطقه توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام انجام بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =