استاندار: تغییر کاربری ها در البرز توجیه پذیر نیست

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی، درمان، آموزشی و ورزشی دراین استان توجیه پذیر نیست.

عزیزاله شهبازی شنبه شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه البرز افزود: بر این اساس تبدیل اراضی باغی و زراعی، درمانی، آموزشی و ورزشی به مسکونی و تجاری غیر قابل  توجیه است.

وی ادامه داد: البرز در اجرای طرح مولدسازی اموال دولت در استان، روند خوبی را طی کرده و حدود ۱۶ مورد از اموال، به خوبی مدیریت شده است.

شهبازی گفت: جلسات کمیسیون ماده ۵ استان البرز  با روند خوبی پیش رفته و به آنها رسیدگی شده است ولی در موضوع تغییر کاربری با حساسیت ویژه ای اقدام می کنیم.

استاندار البرز بیان داشت: فشارها برای تشکیل این کمیسیون زیاد است ولی نظام، دستگاه قضایی و مطالبات مردمی بر این است که تحت پوشش قانون یک اقدام خلاف را اجرایی نکنیم، بنابراین همچنان با دقت و حساسیت در این خصوص تصمیم گیری می شود.

وی گفت: در موضوع تبصره ۱۹ نیز واگذاری پروژه های نیمه کاره دولتی به بخش خصوصی برای تسریع در روند تکمیل آنها نیز دنبال می شود و اگر دستگاه های استان موارد جدیدی مد نظر دارند، می توانند اعلام کنند.

شهبازی افزود: در خصوص بودجه ۱۴۰۰ باید تمامی دستگاه ها، با ارائه گزارش و اطلاعات دقیق این روند را یاری کنند و در جلسه ای تخصصی مورد بحث قرار گیرد.

استاندار البرز با قدردانی از همراهی نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی، گفت: امید است بتوانیم در سایه اتحاد و انسجام با اتخاذ تدابیر لازم اسباب رضایتمندی و رفاه مردم را فراهم کنیم.

عسگری نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد و حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان نیز در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات و پیگیری های استاندار البرز بویژه در اقدام اخیر مبنی بر ۲ برابر شدن حق آبه البرز و ارتقاء بخش چهارباغ به شهرستان، به بیان نظرات خود در خصوص توسعه استان پرداختند.

دراین نشست کتاب توسعه پایدار سرزمینی و آینده پژوهی مبتنی بر سند آمایش استان البرز توسط استاندار البرز رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها