بخش «سیدالشهدا مقاومت»، مدرسه حاج قاسم سلیمانی است

تهران- ایرنا- بازیگر و فعال فرهنگی لبنانی گفت: بخش «سیدالشهداء مقاومت» در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، مدرسه حاج قاسم سلیمانی است که پایداری رزمندگان آن را به تصویر می‌کشد. 

مریم الدولابی؛ بازیگر و فعال فرهنگی لبنانی به ایرنا، گفت: تولید فیلم‌های سینمایی با موضوع مقاومت که بتواند داستان‌های مجاهدین و شهدا را شبیه‌سازی کند یکی از ضروریات امروز است زیرا باید این فداکاری‌ها در تاریخ بشریت ثبت و ضبط شوند. 

جانبازان محور مقاومت نباید در سینما مورد غفلت قرار بگیرند بلکه سینما باید با روایت جانفشانی آنان، این افراد را به عنوان الگو به جامعه معرفی کند. بسیاری از این افراد با اینکه چشم و دست و اعضای دیگر خود را از دست داده‌اند، همچنان به دلیل وفاداری به فرهنگ مقاومت، آرزوی بازگشت به جبهه و منطقه را دارند. 

این بازیگر لبنانی با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: اهمیت این جشنواره باید در رسانه‌های بین‌المللی و اجتماعی بیان شود چراکه مقاومت موضوعی پذیرفته‌شده در همه جوامع انسانی است.

الدولابی تأکید کرد: سینمای باید با افزایش تولیدات خود درباره فرماندهان محور مقاومت مانند شهید سلیمانی، شهید المهندس، عماد مغنیه به مقام این افراد ادای دین و احترام کند. این اقدام از سویی توان محور مقاومت در مرزهای لبنان و فلسطین را نشان می‌دهد و رعب در دل استکبار جهانی ایجاد می‌کند و از سوی دیگر، بر روح صهیونیسم تأثیر منفی می‌گذارد، روحیه ارتش آنان کاهش می‌دهد و تصویر واقعی جنایت‌های صهیونیست را با نشان دادن واقعیت‌های جنگ به مخاطبان ارائه می‌دهد. 

وی اضافه شدن بخش «سیدالشهداء مقاومت» به شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را اقدامی در خور تحسین توصیف و خاطرنشان کرد: این بخش، به جهانیان درس جهاد و نشان می‌دهد امثال حاج قاسم سلیمانی چه تأثیری بر جامعه جهانی داشته و دارند و چگونه موجب تقویت جبهه‌های مقاومت بوده‌ و هستند. 

الدولابی خاطرنشان کرد: بخش سیدالشهداء مقاومت، مدرسه حاج قاسم سلیمانی است که در قالب فیلم کوتاه و بلند و فیلمنامه، قدرت، پایداری و پایبندی محور مقاومت و رزمندگان آن مانند ابومهدی المهندس را به تصویر می‌کشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار فرهنگ