سخنگوی هیات نظارت مجلس: از ذوالنوری شکایت کنید تا رسیدگی کنیم

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات نماینده مردم قم علیه رییس جمهوری گفت: اگر شکایتی درباره اتفاقات اخیر به هیات واصل شود، آن را بررسی می‌کنیم.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در پاسخ به اینکه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان چه واکنشی درباره اظهارات حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم علیه رییس جمهوری داشته است گفت: اگر شکایتی در این باره واصل شود، هیات به آن رسیدگی می‌کند. هیات نگاه فردی به شکایت‌ها و به ویژه این موضوع ندارد و هر شکایتی رسیدگی، بررسی و رای گیری می‌شود و بر اساس آراء گفته می‌شود که آیا این رفتار در راستای وظایف نمایندگی هست یا نیست.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شکایت را قاعدتا باید از طرف فرد یا گروهی که علیه او اهانتی صورت گرفته است، انجام شود.

غضنفرآبادی با تاکید بر اینکه بهتر است این موضوع در یک فضای آرامتری حل شود، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم فضای رسانه‌ای بتواند کمکی به حل چنین مسائلی کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: ایشان همیشه گفته‌اند که باید تعامل و هماهنگی میان قوا وجود داشته باشد البته مجلس نیز باید در چارچوب اختیاراتی که دارد به وظایف خود عمل کند.

غضنفرآبادی ادامه داد: در عمل کردن به وظایف نیز باید شرایط جامعه و شرایط زمانی و مکانی نیز در نظر گرفته شود و در کنار این موارد تعامل نیز وجود داشته باشد. البته گاهی اوقات ممکن است هر دو طرف، حرف‌های ناصوابی بگویند.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره ارتباط اظهارت ذوالنوری با انتخابات ۱۴۰۰، افزود: درباره این مسائل تحلیلی ندارم و هر فرد یا روزنامه و خبرگزاری نیز می‌تواند تحلیل خود را درباره اتفاقی که رخ داده انجام دهد ولی این تحلیل قابلیت اظهارنظر ندارد.

وی درباره اینکه از ابتدای مجلس یازدهم و تشکیل هیات نظارت چه تعداد پرونده تخلف دریافت و رسیدگی شده است، تصریح کرد: پرونده‌هایی از مجلس قبل در هیات بررسی شد و تعدادی هم باقی مانده است. البته شکایت‌هایی هم از بعضی نمایندگان دوره قبل شده که هیات آنها را بررسی می‌کند.

غضنفرآبادی به رسانه‌ها با پیشنهاد کرد که پرداختن به چنین مواردی دردی از جامعه، مردم و مشکلات دوا نمی‌کند و سپس خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید کمک کنند تا به چنین مسائلی دامن زده نشود و التهاب از بین برود زیرا حیثیت همه مهم است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم روز  جمعه در واکنش به این گفته رییس جمهوری که «امام مجتبی(ع) به ما می‌آموزد که مرد جنگ باشیم به روز جنگ و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است» در حساب توییتری خود نوشت: جناب روحانی، اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن (ع) با معاویه را خواست اکثر مردم از امام ذکر می‌کنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha