استاندار: ۷۰ درصد اعتبارات عمرانی همدان تخصیص یافت

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: به صورت میانگین ۷۰ درصد اعتبارات عمرانی این استان جذب و تخصیص یافته است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به هزینه‌کرد آن اقدام کنند.

به گزارش ایرنا سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان افزود: ۵۰ درصد از اعتبارات هزینه ای نیز به همه دستگاه ها پرداخت شده و برخی از دستگاهها نیز بیشتر از این مبلغ را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه با وجود تخصیص اعتبار هیچ مانعی برای کار کردن وجود ندارد ادامه داد: ۲۵۵ میلیارد تومان نیز اوراق برای استان همدان جذب شده که دستگاه هایی که توانایی جذب این اعتبارات را ندارند، اعلام کنند تا به سایر دستگاهها واگذار شود تا به خزانه برنگردد.

استاندار همدان گفت: در این شرایط تحریم، کار کردن عادی و اداری جوابگو نیست بنابراین باید همه مدیران به صورت جهادی، شبانه روزی و مخلصانه برای خدمت به مردم قدم بردارند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: کشور در شرایط تحریم ظالمانه قرار دارد و تمام تلاش دشمن ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران و ناامیدی مردم است اما تاکنون موفق نشده و مردم بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مقاومت بر قله های استکبار با قدرت راه خود را ادامه می دهند و ایستاده اند.

وی افزود: با این شرایط استان همدان در کشور می درخشد و به کارگاه بزرگ عمرانی در همه بخش ها شامل آب، برق، راه، زیر ساخت ها، فن آوری های برتر و شهرک های صنعتی تبدیل شده است.

استاندار همدان تاکید کرد: فضای کار و خدمت و فعالیت های عمرانی نباید تحت الشعاع بحث انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس و شوراها و سیاسی شدن فضای کشور قرار گیرد.

شاهرخی از مدیران دستگاههای اجرایی خواست: عملکرد خود را برای اطلاع رسانی به مردم در اختیار رسانه ها قرار دهند تا مردم از کارهای اجرا شده در بخش های مختلف مطلع شوند.

وی با قدردانی از بهداشت و درمان همدان در زمینه مقابله با ویروس کرونا گفت: این استان با تلاش، پشتیبانی و برنامه های مطلوب علوم پزشکی در کشور مثال زدنی است و اکنون به لحاظ کرونا دغدغه ای نداریم اما با این حال محدودیت ها را بیشتر خواهیم کرد.

استاندار همدان درباره فروش املاک مازاد دستگاههای اجرایی گفت: این املاک شناسایی شده و مجوز فروش دارد و نباید برای فروش آنها مقاومت شود چراکه درآمد حاصله از آن برای پیشبرد کارهای همان دستگاه هزینه می شود.

مرکز ملی جامع سرطان آبان بهره‌برداری می‌شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز از بهره برداری مرحله اول مرکز ملی جامع سرطان این شهر در آبان ماه امسال خبر داد و گفت: ۴۴۰میلیارد تومان اعتبار برای این طرح هزینه می شود و همه بیماری های خاص حتی از سراسر کشور می توانند به این مرکز مراجعه کنند.

حمید رضا حاجی بابایی خواستار رفع مشکلات طرحهای پردیس سینمایی همدان و تالار قرآن شد و افزود: تالار قرآن ردیف ملی دارد و با نشست های مسوولان و شهرداری باید گره این طرح باز شود.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ در حال آماده شدن است افزود: همه طرحهایی که در سفر دکتر نوبخت به استان موافقت شده نیازمند ماده ۲۳ است تا بتواند در ردیف بودجه آوره شود بنابراین مدیران باید تا پایان مهر ماه این طرحها را با سرعت به انجام برسانند.

وی ادامه داد: مجلس برای دولت ۱۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده که طرحهایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند را  به اتمام برساند که با این کار انقلابی در اجرای طرحها ایجاد خواهد شد.

در این آیین از کتاب «سیمای اقتصادی استان در سال ۹۸» رونمایی شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha