۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۵:۳۹
کد خبر: 84058972
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

مادورو: ایران و ونزوئلا با عزت ایستاده‌اند

۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۵:۳۹
کد خبر: 84058972
مادورو: ایران و ونزوئلا با عزت ایستاده‌اند

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا در توئیتی با اشاره به تحریم‌های یکجانبه آمریکا تاکید کرد: ایران و ونزوئلا حق تعیین سرنوشت خود را دارند و عزتمندانه برای رویارویی با چالش‌ها و پیروزی‌های جدید ایستاده‌اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تارنمای تلویزیون رسمی ونزوئلا نوشت: «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در توئیتی تصریح کرد: کشورهای کوبا، نیکاراگوئه، سوریه، ایران و ونزوئلا و دیگر کشورهای برادرمان در جهان، حق تعیین سرنوشت و ایجاد صلح و امنیت را در منطقه خود داریم. ما اینجا با عزت تاریخی خود ایستاده‌ایم و در صلح و آرامش، آماده رویارویی با چالش ها و پیروزی های جدید هستیم.

مادورو در صفحه توئیتر خود افزود: ما ملتی آزاد و مستقل هستیم که خواستار توقف آزار و شکنجه و محاصره ای هستیم که پیشرفت ملت ما را تهدید می کند.  

رئیس دولت کاراکاس همچنین در هفتادوپنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا به بزرگترین تهدید برای صلح جهانی در طول تاریخ تبدیل شده، خواستار توقف تمام اقدامات قهری و یکجانبه گرایی آمریکا دربرابر ملت هایی شد که از حاکمیت و استقلال خود دفاع می کنند.

رئیس جمهوری ونزوئلا بار دیگر از دولت آمریکا خواست تا اجازه دهد ملت ونزوئلا در صلح و آرامش به رشد و توسعه کشور بپردازد و به دولت واشنگتن تاکید کرد که دست از مجرم انگاری کسانی که با سیاستی مستقل و مقتدر زیر طراحی های سلطه طلبانه آنها قرار نمی گیرند، بردارد.

مادورو همچنین در خطاب به «دولت سلطه‌گر آمریکا» اظهار کرد: قرن ۲۱ میلیون‌ها چشم فراتر از رسانه‌ها را می‌بیند. هنوز زمان بازگشت به قانون بین‌المللی وجود دارد. ما به شما می‌گوییم که هنوز زمان دارید تا بی‌اعتباری و ناراحتی جهانی را که خودسرانه و متکبرانه در دنیای هوشیار تحریک می‌کند، برگردانید.

ایالات متحده آمریکا و برخی از همپیمانان این کشور در سال‌های اخیر، تحریم‌هایی را علیه دولت ونزوئلا با هدف منزوی کردن رئیس‌جمهور این کشور و وادار کردن وی به کناره‌گیری از قدرت وضع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha