دوم مهر ۱۳۵۹/ اعلام آمادگی گروه‌ها و سازمان‌ها جهت اعزام به نوار مرزی

تهران- ایرنا- به‌دنبال تجاوزهای ناجوانمردانه مزدوران بعث عراق به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران هر روز آمادگی امت مسلمان کشور جهت اعزام به نوارهای مرزی و مبارزه با جیره‌خواران آمریکا ابعاد گسترده‌تری می‌یافت.

با شروع جنگ تحمیلی، طرفداران انقلاب اسلامی و هواداران امام خمینی در عراق به جبهه‌های ایران آمدند و همکاری خود را با رزمندگان ایرانی آغاز کردند. واحدهایی از ارتش و سپاه که در استان های مرزی حضور داشتند بلافاصله پس از تهاجم ارتش بعثی به سرزمین ایران با کمک مردم مناطق تحت هجوم ارتش دشمن، نگذاشتند که قوای بعثی، همه اهداف نظامی از پیش تعیین شده خود را در هفته های نخست جنگ دست یابند. گرچه در ماه های اول شروع جنگ تحمیلی، اداره جبهه های ایران، از یک فرماندهی یکپارچه و منسجمی برخوردار نبود، اما آرام آرام مدیریت جبهه های جنگ، سر و سامانی به خود گرفت و به خصوص از سال دوم جنگ با هماهنگی میان سپاه و ارتش، فرماندهان حاضر در جبهه ها توانستند ابتکار عمل را به دست گرفته و با تثبیت دشمن، تدابیری را اتخاذ نمایند و راه حل هایی را برای بیرون راندن ارتش بعثی از خاک کشور، با کمک حضور گسترده داوطلبان بسیجی و سلحشوران نظامی ارایه کنند و به اجرا درآورند.

بنابراین می توان گفت که رمز موفقیت ایران در جنگ تحمیلی، نوع نگاه و طرز تفکر امام خمینی (ره) به عنوان رهبر پر نفوذ ملت ایران و فرمانده عالی جنگ از یک طرف، پشتوانه عظیم مردم ایران از نظام جمهوری اسلامی و از رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ از سوی دیگر و تشکیل قدرت جدید و مکمل از سوی رزمندگان داوطلب بسیجی برای تغییر موازنه قوا به نفع ایران و نیز حضور یک فرماندهی مبتکر و مقتدر در جبهه های جنگ که توانست با خلاقیت خود، طرح های عملیاتی مناسبی را علیه دشمن به کار گیرد و همچنین توسعه ساختار و سازمان جنگی ایران با کمک انبوه نیروهای داوطلب مردمی و «اعتقاد به نصرت و پیروزی الهی» بوده است؛ در دوران دفاع مقدس همه رزمندگان معتقد بودند «ان تنصرالله ینصرکم و یثبّت اقدامکم» و همچنین «ان تنصرالله فلا غالب لکم».

هیات امر به معروف و نهر از منکر زرند، سپاه پاسداران، روحانیون، بسیج مستضعفان، شهرداری، ژاندارمری، جهاد سازندگی و انجمن اسلامی فاطمیه گلباف، کارکنان مخابرات زرند، کارگران چند پیشه بخش مرکزی کرمان، سپاه پاسداران راور، انجمن اسلامی کارکنان ثبت احوال، دادگستری، راه و ترابری، امور اقتصادی و دارایی، ستاد جهاد سازندگی کنگاور، انجمن اسلامی و بانک ملی، کارکنان برق سبزوار و ... بسیاری دیگر از نهادها و سازمان ها آمادگی خود را برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل اعلام کردند.

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha