۸۶ بیمار کرونایی از مراکز درمانی قم ترخیص شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۸۶ تَن از بیماران کرونایی که طی روزهای گذشته در قم بستری بودند، از مراکز بیمارستانی این استان مرخص شدند.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم ،محمد رضا قدیر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به بیست و نهم شهریورماه ۱۳۰ تَن با تشخیص احتمالی کرونا در اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی ۹۱ تَن بستری جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان را مورد توجه قرار داد و افزود: در حال حاضر ۶۲۷ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند که وضعیت ۱۰۳ تَن از آنها وخیم است.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است. ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.        

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =