استاندار:شاخص برخورداری از تخت های بیمارستانی در گیلان ارتقاء یافت

رشت-ایرنا-استاندار گیلان گفت : تا قبل از آغاز دولت یازدهم، شاخص برخورداری از تخت های بیمارستانی در گیلان به ازای هر هزار نفر، یک و ۲۱ صدم بود که این عدد اکنون به یک و ۵۱ صدم ارتقاء یافته و باید برای رشد بیشتر آن و نزدیکی به متوسط کشوری اهتمام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان شهید نورانی تالش که توسط رئیس جمهوری از طریق ارتباط تصویری صورت گرفت، در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بالغ بر یکصد میلیارد تومان برای احداث این بیمارستان  توسط دولت هزینه شده و برای تجهیز این بیمارستان نیز بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هزینه شده است.

وی افزود : از آنجائیکه بیمارستان قدیمی تالش به قدمت بیش از چهار دهه با فرسودگی و ظرفیت محدود امکان پاسخگویی به بیماران و گردشگران را نداشت، احداث بیمارستان جدید یک ضرورت برای این منطقه بود.

وی با یادآوری اینکه بیمارستان تازه ساخت تالش در ابتدای دولت تدبیر و امید تنها ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، خاطرنشان کرد: به سبب فعالیت موثر وزارت راه و شهرسازی و تامین اعتبار به ویژه طی دو سال اخیر شاهد بهره برداری رسمی از این بیمارستان با ظرفیت ۲۳۱ تخت با دستور رئیس جمهوری هستیم.

استاندار گیلان  اظهار داشت: تجهیزات و امکانات جدیدی نیز طی ماه های آینده به این بیمارستان افزوده می شود.

 وی با بیان اینکه بیمارستان جدید تالش می تواند نقش موثری در سلامت مردم این شهرستان داشته باشد، گفت: به سبب قرارگرفتن این بیمارستان در مسیر ترانزیتی و موقعیت خاص شهرستان تالش ، در خدمت رسانی اثرگذار است. 

نماینده عالی دولت در گیلان گفت : امیدواریم با همت مجموعه راه و شهرسازی به عنوان مجری ساخت بیمارستان ها و حمایت سازمان برنامه و بودجه، شاهد بهره برداری از بیمارستان ۴۲۰ تخت خوابی سایت لاکان رشت تا قبل از پایان دولت دوازدهم باشیم تا استان  به میانگین کشوری شاخص برخورداری از تخت های بیمارستانی برسد.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت  ۳۷ بیمارستان دارد که  از این تعداد ۲۶ بیمارستان دولتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha