۳۵۰ میلیارد ریال به طرح‌های اشتغالزا در شعیبیه شوشتر اختصاص یافت

اهواز - ایرنا - مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خوزستان از اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغالزا در شعیبیه شوشتر خبر داد و گفت: این تسهیلات به اجرای ۵۰۰ واحد دامپروری در این بخش اختصاص یافته است.

حجت الاسلام جلیل علی نژاد چهارشنبه در آیین بهره برداری از ۱۰۰ طرح دامپروری در شعیبیه شوشتر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در استان خوزستان بعد از سیلاب ۹۸ سه منطقه هدف برای اجرای طرح های اشتغالزا انتخاب شد و در مجموع بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات به روستاییان این مناطق پرداخت می شود .

نماینده آستان قدس رضوی در خوزستان ادامه داد: به منظور پرداخت تسهیلات به افراد واجد شرایط ابتدا خانوارها با دقت کامل شناسایی شده و سپس حدود ۷۵۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات کم بهره برای راه انداری دامداری دام سنگین به آنها پرداخت می شود .

وی گفت : تاکنون حدود ۱۰۰ واحد دامداری به بهره برداری رسیده و مابقی نیز با پرداخت تسهیلات تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

جانشین قرارگاه استانی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی خوزستان نیز گفت:عملیات اجرایی بهسازی مکان های نگهداری دام توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولی عصر (عج) در حال انجام است .

سردار محمود معین پور افزود: علاوه بر تامین علوفه دام امکان فروش لبنیات تولیدی خانوارهای دامدار بخش شعیبیه شوشتر نیز فراهم شده است.

وی گفت : در برخی از روستاهای منطقه با پرداخت تسهیلات اشتغالزا شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستاها  بوده ایم .

جانشین سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان افزود:علاوه بر این در زمینه طرح های عمرانی ، آبرسانی و آموزشی نیز این نهاد با مشارکت دفتر آستان قدس رضوی برنامه هایی در مناطق محروم استان خوزستان در دست اجرا دارد .

وی گفت : طرح آبرسانی به هفت روستای غرب شعیبیه با همکاری این ۲ نهاد و آبفا شهرستان شوشتر در حال اجرا است.

شعیبیه با حدود ۵۸ روستا از بخش های تابعه شهرستان شوشتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =