مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا منتشر می‌شود

تهران - ایرنا - معاونت امور دولت دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری به­ منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف‌های خود و همچنین، تقویت همسویی دستگاه‌ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور را گردآوری کرده و برای نخستین بار در پایگاه اطلاع ­رسانی دفتر هیات دولت منتشر می‌کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در اواخر ســال ۱۳۹۸ که شــیوع «کرونا ویروس کووید ۱۹» به ایران محرز شد، به دلیل سرعت شیوع و کشندگی بالای آن و ضرورت اتخاذ تدابیر هم افزا و همگرای دستگاه‌ها برای کنترل بیماری و پیامدهای آن، شـورای عالی امنیت ملی کشـور با صـدور مصـوبه‌ای «سـتاد ملی مقابله با بیماری کرونا» را ایجاد کرد.

ستاد یاد شده که با عضویت مقامات و دستگاه‌های ذی ربط برای مقابله با ابعاد مختلف کرونا تشکیل یافته است، مرجع اصلی تصمیم‌گیری در امور مرتبط با کرونا است و مصوبات آن، مبنای اقدام سایر دستگاه‌ها برای مواجهه هوشمند با کرونا قرار گرفته است.

در همین راستا معاونت امور دولت دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری به­ منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات و بازتاب شایسته تصمیمات و تلاش‌های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف‌ های خود و همچنین، تقویت همسویی دستگاه‌ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور را گردآوری کرده و برای نخستین بار این مصوبات در پایگاه اطلاع ­رسانی دفتر هیات دولت منتشر می­‌شود.

در این مجموعه، مصوباتی که تاکنون در اختیار دفتر هیات دولت قرار گرفته است، تنظیم و تدوین گردیده و در عین حال، قوانین و مقررات مرتبط با برخی از مصوبات یادشده به صورت تنقیحی در پاورقی مصوبه ذکر شده است.

 امید است تا زمان کنترل قطعی کرونا و استمرار فعالیت ستاد، مصوبات جلسه‌های بعدی آن نیز در اختیار مردم، دستگاه­‌ها، جامعه دانشگاهی و حقوقی قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =