۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 84035127
۰ نفر

برچسب‌ها

اژدهای برفی آماده سفر به قطب جنوب شد

تهران-ایرنا- موسسه تحقیقاتی قطبی چین اعلام کرد: یخ شکن تحقیقاتی این کشور به نام «اژدهای برفی» (Xuelong) پس از انجام تعمیرات و آزمایش دریانوردی برای سی و هفتمین سفر اکتشافی به قطب جنوب آماده شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا،  در طی یک دوره سه ماهه تعمیر و نگهداری این یخ شکن تحقیقاتی که در گروه کشتی سازی Jiangnan در شانگهای انجام شده، ۵۴ پروژه برای حفظ عرشه کشتی، توربین، آزمایشگاه و فضای زندگی عملیاتی شد.

این یخ شکن همچنین ۳۲ آزمایش در جریان آزمایش دریانوردی انجام داد. یخ شکن ۲۷ ساله اژدهای برفی که به عنوان نسل سوم یخ شکن قطبی و کشتی تحقیقات علمی چین شناخته می شود، ۲۰ هزار تن وزن دارد و حداکثر سرعت آن ۱۷.۹ گره است.

این یخ شکن می تواند یخ به ضخامت ۱.۲ متر را با سرعت ۱.۵ گره را بشکند. یخ شکن اژدهای برفی ۲۳ آزمایش در قطب جنوب و ۹ سفر به قطب شمال انجام داده و رکوردهای زیادی را برای ناوبری دریایی چین به ثبت رسانده است.

مطالعه و تحقیق در مناطق قطبی با گذشت زمان به موضوع مورد علاقه بسیاری از کشورها تبدیل می شود، حتی کشورهایی که ارتباطی با قطب شمال و جنوب ندارند. این تحقیقات برای علوم مختلف و مطالعه روی محیط زیست بسیار مفید هستند و می توانند سود اقتصادی خوبی به دنبال داشته باشند. چین در این حوزه کاملا فعال است و چهار مرکز مطالعاتی در قطب جنوب دارد که ۲ مرکز آن در طول سال فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش