برگزاری بیش از یکصد برنامه فرهنگی ایثارگران در هفته دفاع مقدس  

تهران - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران درحاشیه برگزاری ششمین شورای معاونین ستادی برنامه‌های چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس از اجرای بیش از یکصد برنامه فرهنگی خبر داد.

به گزارش ایرنا، عبدالله مرتضوی روز یکشنبه در گفت وگویی اظهار کرد: امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم و طبعا برنامه های جامع و کاملی را در حوزه تبیین جنگ و حماسه ها و ایثار مردان و زنان آن دوران تهیه کرده ایم که اجرا خواهد شد.
وی استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ایجاد حس دوران دفاع مقدس را بسیار تاثیر گذار خواند و افزود: همدلی و اتحاد ملت در برابر دشمن در دوران دفاع مقدس، یادآور حماسه ها و ایثارگری ملت بود و باز نشر این روایت ها در فضای مجازی بسیار خوشایند خواهد بود.


مرتضوی از شهید و شهادت به‌عنوان نمادی مقدس و قابل احترام در بین تمام اقشار جامعه یاد کرد و ادامه داد: قطعا مردم ایران با هر عقبه فکری و نگرشی، برای شهدا و اهمیت شهید، احترام خاصی قائل هستند و امروز باید از همین ظرفیت موجود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.
شاهین عسگریان معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهرستان های استان تهران نیز از آمادگی کامل ادارات تابعه و تمام شهرستان ها برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: از تمام برنامه‌هایی که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین تبیین دستاوردهای دوران دفاع مقدس اجرا شود، حمایت می کنیم.
گفتنی است ویژه برنامه‌های چهل سالگی دوران دفاع مقدس در ستاد استان تهران و تمام ۱۵ شهرستان تابعه به صورت همزمان و با عطر افشانی و گلباران مزار شهدا آغاز خواهد شد.  برگزاری نشست های تخصصی، نمایشگاه های مجازی، مسابقات فرهنگی و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان های استان تهران است.

 روز ۳۱ شهریور ماه امسال در کشورمان مصادف با چهلمین سالروز دوران دفاع مقدس است که برنامه های فرهنگی و ارزشی متنوعی از سوی نهادهای مختلف انجام می شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =