ورزشکاران مهابادی به اردوی تیم ملی ترامپولین دعوت شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: "متین حاجی" و "آریا مام عبداله" ژیمناستیک‌کاران شایسته این شهرستان به اردوی تیم ملی ترامپولین بزرگسالان ایران دعوت شدند.

قرنی مصطفی‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی ترامپولین بزرگسالان از ۱۱ تا ۱۸ شهریورماه به صورت مجازی و آنلاین زیر نظر مربیان تیم ملی ژیمناستیک برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این اردو نفرات دعوت شده به اروی تیم ملی در مراکز یا شهرستان محل اقامت خود، تمرینات مدنظر سرمربی تیم ملی را به صورت آنلاین فرا گرفته و آن را همزمان و طی مدت زمان مشخص انجام خواهند داد. 

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: "متین حاجی" و "آریا مام عبداله" ورزشکاران شایسته این شهرستان به عنوان تنها ورزشکار آذربایجان‌غربی هستند که در این اردو شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مهاباد از قطب‌های ترامپولین کشور است، گفت: ترامپولین کاران این شهرستان عضو ثابت تیم هستند که سابقه چندین دوره قهرمانی کشور را در کارنامه دارند.

ترامپولین یکی از رشته‌های ورزش ژیمناستیک است که بر روی تشک فنری برگزار می‌شود و ورزشکاران با انجام پرش و حرکات نمایشی (پشتک و وارو) امتیاز کسب می‌کنند.

مسابقات این رشته به صورت یک نفری و ۲ نفری انجام می‌شود و برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان یکی از بخش‌های ورزش ژیمناستیک به بازی‌های المپیک سیدنی استرالیا راه یافت.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده ورزشی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =