۷ شهریور ۱۳۹۹، ۱۱:۴۲
کد خبر: 84019472
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سایه بحران کرونا بر آخرین کنفرانس مطبوعاتی سالانه مرکل

تهران- ایرنا- «آنگلا مرکل» امروز (جمعه) در حالی آخرین کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود را به عنوان صدراعظم آلمان برگزار می‌کند که بحران کرونا و پیامدهای اقتصادی و سیاسی ناشی از آن بر این رویداد سایه افکنده‌است.

به گزارش ایرنا، مرکل امروز (جمعه) در نشست سالانه خود با اصحاب مطبوعات، به سوالات رسانه‌ها در خصوص موضوعات روز سیاست داخلی و خارجی دولتش پاسخ می دهد.

خبرگزاری آلمان با اعلام این خبر اهم موضوعات مورد بحث در این کنفرانس مطبوعاتی سالانه را که آخرین رویداد از این دست در دوره صدارت اعظمی مرکل به شمار می رود بحران شیوع کرونا، تاثیرات سیاسی و اقتصادی این بحران بر زندگی ده‌ها میلیون آلمانی و اقدامات پیش روی دولت مرکل برای مقابله با گسترش مجدد کرونا عنوان کرد.

این در حالی است که شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در آلمان افزایش یافته است. همین موضوع، گفت‌وگوی بین مرکل با روسای دولت‌های ایالتی این کشور را الزامی ساخته است. گفته می‌شود اتفاق نظر بین ایالت‌های آلمان در ارتباط با نحوه مقابله با شیوع کرونا وجود ندارد.

یکی از علت‌های اصلی اختلاف نظر بین روسای دولت‌های ایالتی در آلمان ناشی از تفاوت موارد ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف این کشور است. در برخی از ایالت‌های آلمان شمار موارد ثبت‌شده کرونا بسیار نازل است. این در حالی است که در ایالت‌های نوردراین‌­وستفالن و بایرن همچنان شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در حد نسبتا بالایی قرار دارد.

روز گذشته نتیجه آزمایش ابتلا به کرونا در آلمان در ۱۵۰۷ مورد مثبت اعلام شد. به این ترتیب، تعداد کل مبتلایان در آلمان به ۲۳۷ هزار و ۹۳۶ نفر رسیده است. شمار قربانیان بیماری کووید­۱۹ نیز در آلمان به ۹۳۴۷ نفر رسیده است. بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی انستیتو روبرت کخ، حدود ۲۱۲ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا سلامتی خود را باز یافته‌اند.

کنفرانس مطبوعاتی سالانه صدراعظم آلمان که رسمی دیرینه است، آخرین رویداد از این دست تا پیش از برگزاری انتخابات سراسری آلمان در سال ۲۰۲۱ به شمار می رود. مرکل اعلام کرده که قصد کناره گیری از سیاست داشته و دیگر قصد ندارد نامزد صدراعظمی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha