تکمیل مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال در نیمه نخست ۱۴۰۰

تهران - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید از عملیات عمرانی در منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال گفت: مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل این پروژه اظهار کرد: اوایل تیر ماه و پس از بازدید مشترک با وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه از این قطعه، عملیات عمرانی ما بر روی قطعه دو متمرکز شد و با توجه به انجام تعهدات مالی از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه و همچنین انجام تعهدات مالی از سوی بنیاد، این پروژه از لحاظ تامین منابع مالی مشکل خاصی ندارد.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بر اساس توافق انجام گرفته مقرر شده تا در نیمه نخست سال آینده، یک مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال تکمیل شود.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم روند احداث و تکمیل تونل ۶ هزار و ۴۰۰ متری البرز را زودتر از موعد مقرر تکمیل کنیم و این درحالی است که کارگاهی به طول ۲۲ کیلومتر احداث شده است که ۱۶ کیلومتر آن تونل و ۲ کیلومتر آن به صورت پل است.

فتاح با بیان اینکه مردم از قطعه نخست آزادراه تهران - شمال رضایت داشته‌اند، گفت: با توجه به اینکه با بهره‌برداری از منطقه نخست آزادراه تهران شمال، هموطنانمان دسترسی ایمن‌تر و سریع‌تر به شمال کشور پیدا کردند و با تکمیل روند اجرایی فاز دوم آزادراه، مسیر تهران به چالوس کوتاه‌تر خواهد شد و در مصرف سوخت نیز صرفه‌جویی می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه از تمام ابتکارات مهندسی کشور برای احداث تونل‌های آزادراه استفاده شده است، گفت: این تونل‌ها برای نخستین بار در کشور احداث می‌شود و به صورت ۲ طبقه است که در طبقه دوم، تاسیسات و جت فن‌ها احداث می شود و با احداث این تونل های ۲ طبقه، حتی در صورت قفل شدن خودروها در ترافیک تونل، تهویه به صورت کامل انجام می‌شود و بالاترین استانداردها در تهویه هوای تونل‌ها، روشنایی‌ها و هدایت آب در این مسیر مد نظر قرار گرفته است.

فتاح اضافه کرد: تمام طراحی‌ها و فعالیت‌های اجرایی در این منطقه از آزادراه، به دست مهندسان ایرانی و نیروهای متخصص کشورمان در حال انجام است و خوشبختانه اکنون هیچ مشکلی در مسیر منطقه ۲ آزادراه تهران شمال وجود ندارد.

وی با اشاره به سهم دولت و بنیاد مستضعفان از هزینه دو هزار میلیارد تومانی برای ساخت مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال گفت: در توافقی که با رییس سازمان برنامه و بودجه)و وزیر راه و شهرسازی داشتیم، مقرر شد سهم دولت و بنیاد مستضعفان از هزینه ۲ هزار میلیارد تومانی این پروژه بطور برابر باشد و سهم هریک معادل یک هزار میلیارد تومان بود.

فتاح خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا این مرحله، بنیاد مستضعفان و دولت به تعهدات مالی برای تامین هزینه‌های احداث این منطقه از آزادراه به طور کامل عمل کرده‌اند و هیچ مشکلی تا این لحظه وجود ندارد و عزم دولت و بنیاد مستضعفان برای تکمیل مسیر رفت در منطقه دو جدی است.

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان ابراز امیدواری کرد که مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال طی نیمه نخست سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha