فرماندار: مقاوم سازی خانه روستاییان اولویت بنیاد مسکن لارستان باشد

لارستان-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: باتوجه به زلزله خیز بودن این منطقه و اینکه هنوز حدود ۴۰ درصد منازل روستایی در این شهرستان مقاوم نیستند، اولویت نخست و مهمترین برنامه کاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان باید حول محور مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی باشد.

جلیل حسنی، دوشنبه در دیدار با رییس و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لارستان افزود: دولت نیز در این زمینه، تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای کمک به روستاییان در نظر گرفته که باید متولیان امر تدابیر، تمهیدات و مشوق‌های لازم را برای استقبال و بهره‌مندی روستاییان از این تسهیلات فراهم کنند.

وی بیان داشت: اگر چه با توجه به شرایط اقتصادی موجود، این میزان تسهیلات و کمک‌های بلاعوض پاسخگوی نیاز و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی نیست اما از طرفی می‌تواند کمک ویژه‌ای برای آنها و ساکنان روستاها باشد و از سوی دیگر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم باید از سایر ظرفیت‌ها و مکانیسم‌های قانونی برای حل مشکل روستاها بهره گیرد.

فرماندار ویژه لارستان، همچنین با اشاره به شرایط لازم برای تمدید سند واگذاری زمین‌های بنیاد مسکن به روستاییان گفت: زمین‌های واگذاری بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر که تاکنون ساخته نشده است، شامل ۷۵ درصد تخفیف برای تمدید برگ واگذاری می‌شوند.

حسنی اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر متولیان امر از جمله دهیاران باید همواره ضمن ارائه خدمات و تسهیل روند امور در روستاها، آنان را برای بهره‌مندی و استفاده بهینه از همه امکانات، شرایط و ظرفیت‌های قانونی در بخش‌های مختلف، بیش از پیش توجیه و آگاه کنند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه مقاوم سازی منازل روستاییان و اجرای طرح‌های هادی از اولویت کاری بنیاد مسکن در روستاهاست، اظهار داشت: ایجاد هماهنگی لازم بین دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تحقق این برنامه‌ها ضروری ست.

حسنی، همچنین در مورد اختصاص قیر رایگان برای آسفالت معابر و کوچه ها در مناطق روستایی بیان کرد: این خود یک ظرفیت مناسب برای بهینه سازی معابر روستایی است و باید بنیاد مسکن و دهیاران از این ظرفیت برای بهسازی و آسفالت معابر روستایی، بهره لازم را ببرند.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =