برای ایجاد روابط اقتصادی میان کهگیلویه و بویراحمد و اتریش تلاش می شود

یاسوج- ایرنا- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اقدامات لازم برای ایجاد و افزایش روابط اقتصادی میان این استان و کشور اتریش در دستور کار مسئولان استان قرار گرفته است .

حشمت الله صمیمی روز دوشنبه در نشست بررسی همکارهای کهگیلویه و بویراحمد و اتریش در یاسوج اظهار داشت: انتظار داریم که مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بتوانند از ظرفیت شرکت‌های اتریشی که توسط رایزن اقتصادی سفارت اتریش برای سرمایه گذاری در استان معرفی می شوند ، بهره‌ ببرند.

وی افزود: این استان در حوزه های مختلف از قبیل نفت، گاز، گیاهان دارویی، آب و گردشگری دارای ظرفیت های فراوانی است و پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری شرکت های اقتصادی اتریش را دارد.

رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران نیز گفت: مشکلات ناشی از کرونا بر اقتصاد اتریش هم سایه افکنده است و ایام راحتی نیست.

«کریستف گراب مایر» افزود: همچنین تلاش هایی که ایالت متحده برای جلوگیری از تجارت با ایران انجام می دهد در این امر تاثیر گذار بوده است.

وی ابراز داشت: تلاش بیشتری برای برخورد با این محدودیت ها باید انجام دهیم و برای تسهیل همکاری ها باید راه حل پیدا کرد.

رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران از مسئولان کهگیلویه و بویراحمد خواست فرصت ها و حوزه هایی که مورد علاقه شرکت های استان است را معرفی کنند تا به طور موردی برای هر درخواست راه حلی پیدا کنیم.

کریستف گراب مایر تصریح کرد:مسئولان استان  فرصت های سرمایه گذاری را  را به ما معرفی کنند و ما هم شرکای بالقوه اتریشی را برای همکاری و سرمایه گذاری در استان تشویق می کنیم .

وی با اشاره به همکاری با دانشگاه یاسوج و پارک و علم فناوری استان، تصریح کرد:  در این مقطع زمانی همکاری تنگاتنگ موسسات تحقیقاتی و علمی با بنگاه های اقتصادی اهمیت ویژه ای دارد.

رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران بیان کرد: هر کسی از این استان تمایل به شرکت در مناسبات فرهنگی اتریش را دارد، با کمال میل می پذیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =