۱۱ تیر ۱۳۹۹، ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1169
کد خبر: 83839752
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 افزایش ضریب نفوذ گاز روستایی در چالدران به ۶۹ درصد  

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: ضریب نفوذ گاز روستایی در چالدران با اتمام پروژه‌های در دست اجرا به ۶۹ درصد می‌رسد.

علیرضا شیخی روز چهارشنبه در دیدار با محمد علی‌پور نماینده مردم شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی و فرماندار چالدران اظهار داشت: تا سه سال قبل، تنها چهار روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخودار بود که در این مدت، این تعداد به ۳۸ روستا افزایش یافته که ۳۹ درصد جمعیت روستایی شهرستان  را شامل می‌شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر گازرسانی به ۲۸ روستای چالدران نیز پیمان‌سپاری شده و عملیات اجرایی آن در حال انجام است، افزود: این روستاها در ۲ محور شادلو و بابالو در حال اجراست که شامل ۳۰ درصد جمعیت روستایی شهرستان می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی بیان کرد: با اتمام این طرح ‌ها در روستاهای این ۲ محور، ضریب نفوذ گاز روستایی چالدران به ۶۹ درصد می‌رسد.

وی ادامه داد: علمک‌گذاری سه روستا و حفره‌های خالی شهر نیز در حال پیمان‌سپاری است.

وی با اعلام اینکه ۲۵ روستای چالدران در حال گازرسانی است، افزود: از این تعداد، ۱۳ روستا شامل محور شادلو و ۱۲ روستا نیز شامل روستاهای محور بابالو است.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، گازرسانی به پنج روستای چالدران نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند و به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

شیخی، با بیان اینکه مقرر شده گازرسانی به روستاهای پرجمعیت چالدران در دستور کار قرار گیرد، افزود: جهت تسریع در روند گازرسانی به محور شادلو، پیمانکار این محور را مکلف خواهیم کرد تا پنج اکیپ را برای اجرای این پروژه در نظر بگیرد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز روستایی استان اکنون به ۷۱ درصد رسیده است، گفت: این در حالی است که تا سال ۹۲، این میزان ۲۸ درصد بود.

چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.

چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha