غربالگری و ویزیت پنج هزار نفر توسط تیپ ۴۵ نیروی مخصوص ارتش در شوشتر

اهواز - ایرنا - فرمانده تیپ ۴۵ نیروی مخصوص ارتش در شوشتر گفت: تاکنون پنج هزار مورد غربالگری و ویزیت (پذیرش بیمار) توسط پزشکان و کادر درمانی تیپ ۴۵ نیروی مخصوص ارتش از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شوشتر انجام شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری ارتش امیر سرتیپ دوم سید حمید عباس نژاد بیان کرد: تیپ ۴۵ مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش از زبده‌ترین نظامیان کشور تشکیل شده که با طی کردن دوره‌های مختلف از جمله چتربازی ،غواصی، تکاوری، رهایی گروگان عملیات ویژه نوهد اسنایپر و ... آماده مقابله با هر نوع تهدید و تجاوز است.

وی افزود: این یگان با استعداد سه هزار نیرو در شهرستان شوشتر مستقر بوده که انواع آموزش‌های تخصصی در بخش‌ انفرادی و گروهی شامل رزم تکاور، کمین و ضدکمین، رزم شبانه و برنامه‌های تیراندازی با انواع سلاح‌ را گذرانده است .

فرمانده تیپ ۴۵ نیروی مخصوص شوشتر گفت: همچنین علاوه بر حفظ آمادگی رزمی و تقویت سطح آموزش‌های تخصصی خود، امنیت مرزهایی را که در آن مستقر است، تامین می‌کند.

وی ادامه داد: تیپ ۴۵ تکاور، یک واحد عمیاتی واکنش سریع است که بنابر نیاز و با تدبیر فرماندهی قرارگاه در مرزهای غربی خوزستان در میدان حاضر می‌شود ؛ یگان‌های تیپ ۴۵ تکاور از منطقه دهلران تا هویزه مستقر هستند و وضعیت مرزهای جنوبی کشور را در اشراف کامل نظامی و امنیتی خود دارند.

امیر سرتیپ دوم عباس نژاد بیان کرد: تیپ ۴۵ نیروی مخصوص شوشتر در سیل فروردین پارسال نیز به صورت شبانه روز در خدمت مردم گرفتار در سیل بود و اکنون نیز باتوجه به شیوه ویروس کرونا ۲ پزشک را به بیمارستان خاتم الانبیا ، ۲ پزشک به بیمارستان گوریه و یک پزشک نیز به بیمارستان الهادی برای کمک به کادر درمانی اعزام کرده است.

فرمانده تیپ ۴۵ نیروی مخصوص شوشتر گفت: همچنین ۲ دستگاه اورژانس به حالت آماده باش برای استفاده در زمان بحران در خدمت علوم پزشکی شوشتر قرار گرفته است.

وی افزود: از دیگر خدمات این یگان در خصوص مقابله با ویروس کرونا می‌توان به تولید و تهیه ماسک و مواد ضدعفونی و توزیع در مناطق محروم شهرستان شوشتر اشاره کرد.

امیر سرتیپ دوم عباس نژاد گفت:در پیاده روی اربعین پارسال نیز  تامین امنیت زایران امام حسین(ع) در استان خوزستان با تیپ ۴۵ نیروی مخصوص شوشتر بود که سند افتخار و نوکری این یگان برای نظام است.

به گزارش ایرنا شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز از نظر ابتلا به کرونا قرار دارند.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha