۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83827739
۰ نفر

برچسب‌ها

رکورد خرید کلزا در جنوب‌ شرق تهران شکسته شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره سیلو و غله جنوب‌ شرق تهران گفت: با خرید یکهزار و ۶۸۰ تن کلزا، رکورد خرید تضمینی این محصول در سیلوی ورامین شکسته شد.

محمد گلدستانی روز شنبه در حاشیه بازدید کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از روند خرید تضمینی گندم و کلز در سیلوی ورامین به خبرنگار ایرنا گفت: کشاورزان شرق استان تهران تاکنون یکهزار و ۶۸۰ تن محصول کلزای خود را به سیلوی ورامین تنها مرکز خرید تضمینی تحویل داده‌اند که ۶۸۰ تن بیش از کل خرید کلزا در فصل پیش است.

وی اظهار کرد: کل محصول کلزای خریداری شده در سال زراعی گذشته، یکهزار و ۲۴۰ تن بود.

رئیس اداره سیلو و غله جنوب‌ شرق تهران افزود: قیمت خرید تضمینی محصول استراتژیک و روغنی کلزا امسال به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ۶۶۰ تومان ریال تعیین شده و محصول خریداری شده بلافاصله به کارخانجات روغنکشی ارسال می‌شود.

گلدستانی گفت: بخشی از محصول کلزا در شهرستان‌های ورامین، پاکدشت، دماوند و فیروزکوه برداشت نشده که با اتمام فصل برداشت، محصول خریداری شده به مراتب بیشتر از سال قبل می‌شود.

وی همچنین از خرید ۴۶ هزار و ۵۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان جنوب‌شرق تهران در چهار مرکز مستقر در شهرستان‌های ورامین و پاکدشت خبر داد.

رئیس اداره سیلو و غله ورامین گفت: قیمت مناسب خرید تضمینی گندم توسط دولت، کشاورزان بیشتری را به فروش محصولات خود به مراکز دولتی ترغیب کرد.

وی با اشاره به این که فصل قبل در مجموع ۵۸ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد افزود: حدود ۷۰ درصد از محصول گندم در ورامین برداشت شده و با برداشت ۳۰ درصد باقی‌مانده، میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل بیشتر خواهد شد.

گلدستانی قیمت خرید تضمینی گندم معمولی را ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و گندم دُروم (ویژه ماکارونی) را ۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

بیش از ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت زیر کشت گندم و کلزا رفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =