۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83814380
۰ نفر

برچسب‌ها

خرمای هرمزگان نیازمند برندسازی است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: ارقام خرمای استان جهت صادرات و معرفی به بازارهای جهانی، نیازمند برندسازی و معرفی هرچه بیشتر است که باید در دستورکار قرار گیرد.

فریدون همتی روز دوشنبه درنشست سی و دومین شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی برای انجمن خرما و بخش معدن اتاق بازرگانی بندرعباس افزود: همچنین بایستی بسته بندی، فرآوری و ایجاد صنایع تبدیلی خرما در این استان توسعه یابد.
وی بیان داشت: توسعه تولید، فرآوری، بسته بندی و بازاریابی فروش خرما می‌تواند اشتغال بسیاری ایجاد کند و افزایش رفاه برای مردم روستاهای استان را به همراه داشته باشد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: در هرمزگان استعداد و ظرفیت تولید ۶۰ رقم خرما وجود دارد که این استان از نظر تنوع تولید انواع خرما از شرایط منحصربفردی در کشور برخوردار است.
همتی بر لزوم انجام تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی در حوزه خرما در هرمزگان تاکیدکرد و گفت: دانشگاه‌ها تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی باتوجه به استعداد بزرگ تولید خرما در استان را انجام دهند تا بتوانیم اقدامات بهتری در این زمینه داشته باشیم.
وی ادامه داد: باید آموزش‌های لازم را در این حوزه ارائه دهیم و با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، ساماندهی مناسبی در حوزه خرما در استان داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین با قدردانی از عملکرد مثبت اتاق بازرگانی بندرعباس در رونق اقتصاد استان، گفت: این اتاق در رونق اقتصاد استان به طور کامل ملموس است و تعامل اتاق درهمه بخش‌ها در نوع خود مثال زدنی است.

دغدغه اتاق بازرگانی اجرای مصوبه های شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی است

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی بندرعباس نیز اظهارداشت: پیگیری و به نتیجه رساندن مصوبه های شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی و اجرایی شدن آن همواره از اهداف و دغدغه های این اتاق است.
صفا افزود: نتیجه مثبت و دستاوردهای ارزشمند شورای گفت وگو با پیگیری‌های اتاق بازرگانی و مساعدت مسوولان ملموس خواهدشد و تمام موانع پیش روی فعالان اقتصادی را با مساعدت استاندار هرمزگان مرتفع خواهیم ساخت.
وی بیان داشت: برای هر مشکلی که سد راه فعالان اقتصادی است حداقل 10 تا 15 نشست کارشناسی در اتاق با حضور کارشناسان برگزار می‌شود و امید می‌رود بتوانیم در این نشست‌ها گره از کار تاجران و بازرگانان باز نماییم.
رییس اتاق بازرگانی بندرعباس تاکیدکرد: هماهنگی موثر بین بخش دولتی و خصوصی زمینه ساز رونق تولید، ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب و کار خواهدشد.
در بخش خرمای هرمزگان مقرر شد هماهنگی و پیگیری های انجمن خرمای اتاق از طریق استاندار در راستای اضافه شدن خرما در بسته های حمایتی معیشتی از سوی سایر نهادهای دولتی و غیردولتی اقدمات لازم صورت گیرد.
همچنین مقرر شد با کمک شهرداری بندرعباس جایگاه هایی برای تبلیغات و شناخت بیشتر خرماها در نظر گرفته شود .
 ایجا دفاتر نمایندگی در مناطق تولید خرمای استان هرمزگان از دیگر مصوباتی بود که کمک شایانی به تقویت عرضه خرما خواهدکرد که با هماهنگی انجمن خرما و اداره استاندارد تحقق خواهد یافت.
 در نهایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس موفق شد مجوز مصوبه بیست و هفتمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مبنی بر معرفی نماینده دارای حق رای در شورای عالی معادن استان را با تایید استاندار اخذ نماید تا بدین ترتیب اتاق بازرگانی بندرعباس وارد دور جدیدی از فعالیت خود مطابق با تخصص و خواسته های اعضای خود شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =